Skip to main content

AccessTr.neT

bağlantı

bağlantı

Çözüldü #1
arkadaşlar eklentide gönderdiğim programda gönderdiğim exel listesindeki asm adını programdaki asm kutucuğuna da girdiğimde diğer doktor adları ve kanı alan otomatik gelsin istiyorum yani formda gelsin otomatik bağlantılı olsun Excel listesiyleben beceremedim bakıp yapabilen varsa yapıp gönderebilirmi şimdiden ellerinize sağlık
.mdb FKÜ KAYIT FORMU.mdb (Dosya Boyutu: 464 KB | İndirme Sayısı: 13)
.xls ASM' LER DEKİ TÜM PERSONEL3.xls (Dosya Boyutu: 24,5 KB | İndirme Sayısı: 9)
Son Düzenleme: 20/11/2009, 15:27, Düzenleyen: atthegates.
Çözüldü #2
bi yerlere de nokta koyulaydı daha mı anlaşılır olurdu ?
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes

Çözüldü #3
bilgisayarcı ile aynı fikirdeyim.

Hızlı Cevap Alma konusuna yazdığım

Alıntı:Giriş formunda Adı soyadı Açılır Kutusu ile ilgili kayıtlar hem gözüküyor hem de açılıyor ancak Oluşturmaya çalıştığım Adı Soyadı Liste kutusu ilişkili kayıtları gösteriyor ancak tıkladığımda ilgili kaydı açmıyor
cümlesine benzemiş, oku oku anlaşılmıyor.

Ayrıca tablonuzu inceledim, doktor ve kanı alan alanları sayı olarak belirlenmiş, bazı alanlara açılan kutu özelligi eklenmiş ve giriş maskesi eklenmiş.

bunları düzeltip, bir kaç tane veri yazıp sorunu açıklayıcı şekilde yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Benim anladığım 100.YIL 2 NOLU ASM seçildiğinde, 100.YIL 2 NOLU ASMye kadedilen doktorlar doktor açılır kutusunda görünsün. Ama bu da olmayabilir, siz açıklayıcı olarak tekrar yazın lütfen.
Çözüldü #4
ilginize teşekkürler haklısınız biraz aceleci ve dikkatsiz davranmışım.! Excel listesinde de sıra yanlış zaten doktoru seçtiğimde diğerleri otomatik ataca. .Programdaki formu unutun tabloya bakın ben yeniden form yapabilirim sizden istediğim ben doktor açılan kususundan Mesela Dr.Ali Kılıç'ı seçtiğimde kanı alan açılan kusutusunda N.Banu Kılıç, ASM açılan Kutucuğunda da 100.yıl 2nolu asm aynı anda otomatik atsın diğer açılan kutulara.Anlatabildim mi?
Çözüldü #5
tablo1 isimli formdaki doktoru açılan kutusunun satır kaynağı, sütun sayısı ve sütun genişliklerini inceleyin.

açılan kutunun güncelleşme sonrasında olayına
Kod:
Me.KANI_ALAN = Me.Açilan_Kutu22.Column(1)
Me.ASM = Me.Açilan_Kutu22.Column(2)

kodu yazılı.
.rar FKÜ KAYIT FORMU.rar (Dosya Boyutu: 16,26 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #6
Ellerinize sağlık çok teşekkür ederim bu site iyiki var.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da