Skip to main content

AccessTr.neT

Tarih Aralığına Göre Rapor Alma

meraklısıyım
meraklısıyım
9
6265

Tarih Aralığına Göre Rapor Alma

Çözüldü #1
Sayin Hocam, ben accessi yeni yeni kullaniyorum. Sitenizden de oldukca fazla yararlaniyorum. Benim raporlama ile ilgili bir sorum olacak. Ekteki bir rapor takip programi yaptim. Eminim ki cevabı çok basittir ama bilmeyince nafile.

Veri girislerini yaptigim formun altinda raporlama secenekleri de var. Buraya tiklayinca rapor basliklarindaki gibi siralama yapmak istiyorum. Siralamalar buyukten kucuge olmali ve sectigim tarih araligini kapsamali. "En cok rapor veren doktor" ile "Personeli en sık rapor alan kurum" raporlarini istedigim tarih araligina göre aliyorum ama buyukten kucuge siralayamiyorum. "En cok rapor alan personel" kisminin ise icinden cikamadim.

Vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkur ederim.
.rar rapor_takip_programi.rar (Dosya Boyutu: 199,35 KB | İndirme Sayısı: 66)
Çözüldü #2
Bahsettiğiniz sıralama "RAPOR_TARIHI" alanına göre mi yapılacak ?
Çözüldü #3
Evet hocam. Sizin de gördüğünüz gibi toplam 3 rapor var. Birinci raporda verilen tarih araliğinda en çok rapor veren doktorlar, rapor verme sayılarına göre (kaç kez rapor vermişlerse) büyükten kücüğe sıralanmalı. 2. raporda en cok rapor alan personel, verilen tarih aralığında aldığı rapor sayısına göre (kez, defa) büyükten küçüğe doğru sıralanmalı ve 3. raporda ise verilen tarih aralığında personeli en sık rapor alan kurum rapor alan personel sayısına göre büyükten küçüğe doğru sıralanmalı.

Vakit ayirip ilgilendiginiz icin cok tesekkurler.
Çözüldü #4
Toplama işlemini rapor yerine sorguda yaparsanız,
raporda rahatlıkla sıralayabilirsiniz.

Örnek ektedir.

Ayrıca formda sıralama yapmak için, sizin formunuza da çok uygun olan
ekteki örneği inceleyebilirsiniz.

Örnek dosya BilgiTeknoloji.net sitesinden alıntıdır.
BilgiTeknoloji.net
.rar Rapor_Takip_Seruz.rar (Dosya Boyutu: 163,61 KB | İndirme Sayısı: 135)
.zip access12ornek_db1mdb.zip (Dosya Boyutu: 91,75 KB | İndirme Sayısı: 93)
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
Çok teşekkür ederim hocam, Allah ne muradınız varsa versin.
Hocam, programi biraz inceledikten sonra, "en cok rapor alan personel" raporunda aynı ismi taşıyan fakat kurumları farklı olan kişilerin tek kuruma aitmiş gibi gösterildiğini gördüm. Mesela Veli Ünlü isimli personel hem emniyette, hem jandarmada hem de kadastro müdürlüğünde var. Rapor kısmında aynı ismi tek kurumun personeli gibi görüyoruz. Acaba isimleri aynı olsa da bu personel rapor sayısına göre kurumlarına ayrıştırılamaz mı?
Son Düzenleme: 10/11/2009, 13:53, Düzenleyen: meraklısıyım.
Çözüldü #6
Sn Seruz hocam verdiğiniz link ve örnek için teşekkürler. Saygılar.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da