Skip to main content

AccessTr.neT

Ögrenci Takip

Ögrenci Takip

Çözüldü #1
access-tr net ailesi,selamlar,
sitenize yeni kayit oldum,,ve buradaki yazilardan cokca faydalandim,cok tesekkür ederim.almanyadayim,ve dersanede ögrenci takip programi yapmaya calisiyorum,kendi capimda,bazi mesele leri hallettim,ama bikac sikintim var,insaallah yardimci olacaginizi düsünüyorum,ögrencilerin yoklama takibini yapcagim kisimi kafamda olusturamadim,tabi bide programlama kismida var,kisaca aciklayayayim;gruplar halinde (5A 5B 6B vs.) haftanin belli günleri geliyorlar,ogün icin 4 hal sözkonusu malumunuz"var","yok","izinli","gec kaldi"..birde ders icerisindeki performanslari var;"ders araclari geldimi","derse katilimi iyi veya kötü","ödevlerini yaptimi",ve her ay ders ögretmenlerinin cocuklar hakkinda degerlendirmesi olacak,"Matematik","Almanca","Ingilizce " dersleri icin,aylik bu sekilde velilere rapor yollamak istiyorum...umarim anlasilmistir,simdiden tesekküre ederim..Berlinden selamlar
Çözüldü #2
Sevgili mumkos keşke örnek dosyanızı yükleseydiniz takıldığınız noktalarda size yardımcı olsaydık daha kolay olurdu. Devamsızlık olayının en basiti benim aklıma şöyle geliyor:

Tek tek tüm öğrencileri geldi, gelmedi, izinli yazmaktansa tüm öğrencileri geldi kabul edip sadece problemli olanları kaydetseniz daha kolay olacak gibi. Rapor almak istediğinizde de sadece geç kalanlar, izinliler vs. diye listelersiniz. Yoksa her ders sonunda tüm sınıfı geldi gelmedi diye işaretlemek gereksiz bir işlem gibi gözüküyor.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
cevabiniz icin tesekkür ederim,dosyayi göndermek isterim,ama ögrencilermin datalari oldugu icin yollayamiyorum.dediginiz cok mantikli,düsünmemistim,rapor meselesi yalniz söyle olcak her ögrenci icin ayri sekilde(form halinde cikti alip yollacagim sanirim) yani bütün bilgileri olacak,raporlama mevzuunda biraz kafam karisik,cünkü raporlarken sizin dediginiz gibi kategorize edip yapabiliyorum,oysa her ögrenci icin bütün degerleri ayri ayri göstermek istiyorum,buda sanirim form görünümünde hallolabiliyor.tablolari olusturmakta zorlaniyorum...formun görünümünü yollayabilirim..ilginiz icin tesekkür ederim.
Mümtaz Özdemir
Çözüldü #4
sn. mumcos

Gerçek verilerinize ihtiyacımız yok. Size çözüm önerebilmek için kullandığınız tablo yapılarını,
alan adlarınızı, kullandığınız form ve raporları görmemiz gerekiyor.

MDB'nizin bir kopyasını alıp, içindeki gerçek verileri silin, sorunu görmemize yetecek kadar rastgele bilgiler yazın.
Daha sonra menü'den Araçlar-Veritabanı Araçları-"Düzenle ve Onar" yaptıktan sonra zip veya rar olarak sıkıştırıp gönderin.
Bu arada galiba Access 2007 kullanıyorsunuz, bize Access 2002-2003 formatında gönderirseniz daha iyi olur.
Menü'de sanırım yine Araçlar-Veritabanı Araçları nda Access 2002-2003 formatında kaydetme olması lazım.

Size yardımcı olabilmemiz için önce siz bize yardımcı olun.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
Tesekkür ederim,
haklisiniz..dediginiz gibi yapip yolladim,iki ayri data var,digerini yani problemimi asil databanka eklemek istiyorum,nachhilfe olan data esas program,schüler_Bericht ise eklemek istedigim data..simdiden tesekkür ederim.. iyi calismalar.
mümtaz
.rar Nachhilfe.rar (Dosya Boyutu: 378,4 KB | İndirme Sayısı: 108)

buarada malesef datayi 2003 de kaydedemedim,cünkü problem cikartiyor..ve kaydetmiyor:-(
.rar Schüler_Bericht.rar (Dosya Boyutu: 26,97 KB | İndirme Sayısı: 69)
Son Düzenleme: 02/11/2009, 16:16, Düzenleyen: mumcos.
Çözüldü #6
sevgili arkadaslar,
hergün hersaat bakiyorum ama cevap alamadim henüz,ilgileniyormusunuz bilmek istedim,ümitsizce beklemek istememImg-cray
Saygilar
Mümtaz

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task