Skip to main content

AccessTr.neT

Access'de 4 işlem

Access'de 4 işlem

Çözüldü #1
Arkadaşlar ben access' e yeni başladım, bi çok olayı kavradım ama veriler arasında hesaplama yaptırmayı beceremedim işlem sonucu aynı tabloda yada farklı tabloda veya sorguda olsun istiyorum, Vba bilmeden bunu yapabilirmiyim?? Teşekkürler.
Çözüldü #2
selam bobili. acesste hesaplamaları tabloda değilde sorgu form veya raporlarda yapabilirsin. alanları ismlerini kullanarak yada kendinin tanımlayacağı değişken değerlerde birbirleriye çarpar toplar böler veya çıkartabilirsin.
misal formüzerinde a alanıyla b alanın (bu alanlar sayısal değerde olacak veya sayıla dönüştürülmüş olacak) toplamını ayrı bir metin kutusuna =[a]+ olarak alırsın. excele aklın gitmesin hesaplamalar accesste daha farklı yöntemlerle yapılır.
vb ilede olur ama orayı şimdi karıştırma. vbda extra kodlamalar arasında yada çeşitli eventlerde gerekrtiğinde kullanılır.
[Resim: image.php?s=df028e861d094075be82dfc55ca1...1225646923][Resim: mousey.gif]
Çözüldü #3
tabi yapabilirsiniz önce forumda Access dersleri bölümü var orayı okuyunuz size faydalı olacaktır ayrıca bu linkte de örnek bir program var inceleyiniz sorularınız sorarken dosyanızda eklemeyi unutmayın daha çabuk cevap alırsınız https://accesstr.net/formuller-t-441.html kolay gelsin

kusura bakmayın sayın syrup ben cevap yazarken siz soruya cevap vermişsiniz elinize saglık
Son Düzenleme: 18/11/2008, 21:54, Düzenleyen: simendifer.
Çözüldü #4
Sayın syrup teşekkürler uzun zamandır Excel kullanıyorum bana yetmemeye başladı o yüzden accese başladım kafaya koydum öğrencem bunu.

Simendifer arkadaşım sorunumu anlamam için verdiğin örnek çok yardımcı olacak teşekkür ederim.
Çözüldü #5
teşekkürler
derer, 14-06-2010 tarihinden beri AccessTr.neT Ãœyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task