Skip to main content

AccessTr.neT

WEB Sayfasından Access Dosyasını Direk Açma

WEB Sayfasından Access Dosyasını Direk Açma

Çözüldü #1
Arkadaşlar Benim ASP ve ASP net bilgim yok yalnız ben şöyle bir şey düşündüm. Olurmu Bilmiyorum Access dosyasını web siteme kosam ve link versem dışardan birisi tıkladığında dosya indirme şeklinde gözükmese accessi bilgisyarına direk açtıra bilimiyiz. Yani biliyorsunuz Aç , Kaydet, İptal Çıkıyor biz direk açtırabilirmiyiz bir yolu varmı bu işin
Çözüldü #2
Normalde ftp serverim üzerinden Çalıştır komutuna tıklayarak mdb dosyasını çalıştırabiliyorum. Ama bunun için internet explorer kullanmak zorundayım ve veri yazmak için ftp serveri anonim kullanıcılara yazma desteğiyle açmak zorunda kalırım. Tabii şifre ile bağlanılan bir ftp server yapılandırması kullanırsanız o zaman olur. Ama direk web sayfasından olacağını sanmıyorum. Aşağıdaki adresten debeyebilirsiniz. Yalnız internet explorer kullanın ve "Bu FTP sitesini Windows Gezgini'nde görüntülemek için, Sayfa'yı tıklatın ve ardından FTP Sitesini Windows Gezgini'nde Aç'ı tıklatın." uyarısını gözardı edin. Ftp sitesini ağaç görünümünde kullanın.

ftp://mdsoft.mine.nu/deneme.mdb

Sizin denemeniz için bir süre örneği kaldırmıyorum. Puletin'in örneğini oraya attım. Çalıştırın...
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Sadece dosyayı kaydet uyarısı geldi ben direk açılmasını istiyorum ille mdb yada mde olmasıda önemli değil exe uzantılı dosyada olur. Bu sorunun cevabı varmıdır acaba yoksa güvenlik nedeni ile mümkün değilmi aslında sizde kaydet uyarısı çıktı kaydet yerine aç çıksada olur birinci adımda değilde ikinci hareketde açılırdı yalnız kaydet olmamalı
yukarıdaki cevap firefox içindi internet explorer de normal uyarıların hepsi geldi
Son Düzenleme: 23/09/2009, 22:24, Düzenleyen: blacksir.
Çözüldü #4
Ben açınca kaydet aç ve iptal çıkıyor. Sanırım siz ie ile denemediniz. Eğer explorer 8 veya 7 kullanmıyorsanız o zaman "Bu FTP sitesini Windows Gezgini'nde görüntülemek için, Sayfa'yı tıklatın ve ardından FTP Sitesini Windows Gezgini'nde Aç'ı tıklatın." uyarısına uyarak söyhleneni yapın. Ya da ftp://mdsoft.mine.nu adresine direk girip ordan deneme.mdb dosyasına çift tıklatın. Bendeki görünüm için resme bakın.

[Resim: resimz.jpg]
Çözüldü #5
Zaten Ben O resimde gördüğüm şeyi istemiyorum direk dosya Aç butonuna basılmış gibi açılsın istiyorum linke tıklayınca
Çözüldü #6
Webden öyle birşeyi direk olarak yapamazsınız. Yapsanız bile sağlıklı bir çözüm değildir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task