Skip to main content

AccessTr.neT

açılan kutu da güncelleştirme sonrasında hata

açılan kutu da güncelleştirme sonrasında hata

Çözüldü #1
herkese selamlar arkadaşlar ekteki projemde açılan kutu ve güncelleme sonrasında hata veriyor ne olduğunu bir türlü anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirin. Teşekkürler.
Ahmet Yenginoğlu
Çözüldü #2
Buyrun.. Sadece yeni bir mdb içine taşıdım. Ancak bazı kodlarda hata var, onları düzeltmelisiniz.

Kolay gelsin.
.rar YENİ_demiral.rar (Dosya Boyutu: 65,38 KB | İndirme Sayısı: 21)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
hocam tşk. ederim ama ben bu hatanın nedenini öğrenebilirmiyim neden hata veriyordu ve siz yeni bir mdb ye taşıyınca düzeldi. tşk.
Ahmet Yenginoğlu
Çözüldü #4
Veritabanlarında sistem nesneleri vardır. Bunlar normalde görülmezler. Ayarlardan sistem nesnelerini de göster deyince görülürler. Büyük ihtimalle bunlardan biri ya da birkaçı bozuluyor. Yeni bir veritabanı oluşturduğumuzda, bizim yaptığımız nesneler, bozulan nesnelerden ayrılarak bu sağlam nesnelerin yanına alınıyor. Ve böylece veritabanınız düzelmiş oluyor. Tersi de yapılabilir ve sistem nesneleriniz -tabii silinebilirse- silinerek yeni veya çalışan veritabanındaki sistem nesneler alınabilirdi. Bu hata genelde "activex ole server" hatası biçiminde görülür. Ayrıca yabancı dillerdeki örnekleri Türkçe Access'te çalışıtırırken de bu sorun başa beladır. Bu nedenle biz boş bir mdb kalıbı içine yabancı örnekteki nesneleri taşıyarak çalışmayan yabancı örnekleri çalıştırmışızdır. Bu sitedeki rusça, romence, ingilizce'den çevirilmiş örneklerimin çoğu bu şekilde düzeltilmiştir.

Kolay gelsin..
Çözüldü #5
Bu aralar herkes cimri yaw.. O kadar yazıp çızıyoz bir rep veren yok valla. Img-grin))

Bu eleştiri tüm modlar için de geçerlidir. Sadece bana değil kimseye rep verilmiyor nedense.
Çözüldü #6
Sn Mehmet Hocam rep ler sanırım sizlerin emeğini tam karşılayamadığı için verilmiyordur. Rep le olacak sa benden bütün mod lara +5 rep. Hem hep siz repleri alırsanız arkadakiler size nasıl yetişecek? Hani bazen ligin tadı kaçmasın diye önde giden takımı tökezletiyorlar ya! Şaka bir yana kendi adıma bütün form takımından Allah razı olsun sizler sayesinde bir şeyler öğreniyoruz. Bütün mod lara saygılar...10806
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Son Düzenleme: 23/09/2009, 17:59, Düzenleyen: benremix.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task