Skip to main content

AccessTr.neT

Ekran kiliti

Ekran kiliti

Çözüldü #1
merhaba arkadaslar. işin gerçeği forumda baya aradım ama tam olarak istediğimi bulamadım. iyi aramamis da ola bilirim. ne ise... artık kapınıza geldim...
örnekte bulucağınız gibi bir sekmeli formum var. klassik Homepage, cash-book, inventory....cart-curt.
yapmak istediğim
1) programı çalıstırınca ilk olarak Homepage sayfası acilisin.(yani Access penceresi, panolar, tablolar, formlar.... görünmesin) orada şifre girişi yeri olsun ama ama ben istersem giriş yapayım. zorlu girsene diye diretmesin.
2) En önemlisi şifreyi girmeyinceye kadar diğer sekmelerin passiv olması. girince "Hoşgeldiniz" yazısı (ya da ne ise) çıksın və sekmeler aktivleşsin.
3) Diğer sekmelerde 5dk fazla (veya her hangi bir belirli süre) işlem olmazsa otomatik olarak Homepage dönsün ve yine giris halini alsın.
4) ayrica Optoins sekmesinde bu sureyi ayarlaya bilecek komutun olmasi. kisaca bildiğiniz ekran kilidi.

"eee baska bir sey istermiydin hazretleri?" diye sorarsaniz da sağolun var, varolun... bugünlük bu kadar. anlatamadığım noktalar muhakkak vardır. sorun aciklayayim.
şimdiden teşekkür ederim. Rayof
.rar ekrankilidi.rar (Dosya Boyutu: 7,64 KB | İndirme Sayısı: 20)
Çözüldü #2
sayın fomka
3.madde benden..
başlanğıçta istediğini gösterebilirsin,ANA isimli formu açtığında belli birsüre sonra (ben bunu 1 dakika yaptım,sen istersen kodlardan istediğin dakikayı ayarlarsın, zaman dolduğunda bölümündeki kodta var ) otomatik olarak ANA formu kapanacak ve şimdilik senin anasayfa isimli formun açılacak,kolay gelsin
.rar ekrankiliti-Celoy Cevap.rar (Dosya Boyutu: 76,68 KB | İndirme Sayısı: 50)
Çözüldü #3
Sevgili C*E*L*O*Y hocamın örneğinde oynama yaptım. Dakika olayını artık Vba kodundan değilde Ayarlar ismindeki tablodan alıyor. Ben tembellik ettim Ayarlar tablosuna Form yapmadım zaten sonraki iş.

Bundan sonra süre dolunca şifre ekranı gelebilir vs. ne isteniyorsa yapılabilir. Devamına başka bir üyemiz el atsın Img-grin
.rar EkranKilidi.rar (Dosya Boyutu: 81,26 KB | İndirme Sayısı: 38)
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #4
Bende Anasayfa Formunuza Şifre ekledim...Sayın C E L O Y hocam dan alıntıdır...
Sifre:123

Kolay gelsin
.rar EkranKilidi.rar (Dosya Boyutu: 90,63 KB | İndirme Sayısı: 44)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #5
Vallahi ipimiz gayet kısaymış.... sağolun beyler... ellerinize sağlık.
Mükemmelsiniz derdim ama şımarırsanız diye demiyorum.10806
Çözüldü #6
Sn fomka;
Konuyla ilgili değerli hocalarımız çok güzel örnekler eklemişler.
Çorbada tuzumuz olsun bir örnek de benden Img-grin
.rar ekrankiliti_ayhan.rar (Dosya Boyutu: 23,06 KB | İndirme Sayısı: 35)
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task