Skip to main content

AccessTr.neT

bir sürü altformu kullanma :)

bir sürü altformu kullanma :)

Çözüldü #1
arkadaşlar merhaba yine bir sorunla karşılaştım. yoğun iş temposu arasında accessi unutmamak için müşteri takibi ile ilgili ufak bir çalışma yapıyorum. istediğim şu;
il, ilçe, mahalle ve müşteri kaydını aynı anda yapabilmek.
il kaydından istediğim ili seçince o ile ait ilçeler sıralansın. ilçelerden istediğim ilçeyi seçincede o ilçedeki mahalleler sıralansın. buraya kdar sorun yok yapabiliyorum. sorun şu;
mahalleden istediğim halleyi seçince o mahalledeki müşteriler sıralansın. bunu yapamadım. her seferinde 1 nolu mahalledeki müşteriler geliyor.
formu aradım fakat bir çözüm bulamadım. yardımlarınız için teşekkür ederim...
.rar Kopyası (2) Müşteri Takibi.rar (Dosya Boyutu: 34,01 KB | İndirme Sayısı: 10)
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Son Düzenleme: 09/08/2009, 23:22, Düzenleyen: kadirdursun.
Çözüldü #2
niye altbilgilerle görmeye çalışıyorsunuz ki sırayla combomoxlardan seçtiğiniz verilere göre bilgiler gelsin örnek olarak yaptım umarım istediğiniz gibi olmuştur.
.rar Kopyası (2) Müşteri Takibi_2009-08-08.rar (Dosya Boyutu: 32,48 KB | İndirme Sayısı: 26)
Çözüldü #3
sayın SADIK54;
benim buradaki amacım daha önceden kayıt etmiş olduğum verileri çağırmak değil.
yeni kayıt eklemek veya daha önce kayıtlı olan verileri değiştirebilmek. ekteki örnekte istanbul ilinin altına yeni ilçe eklemek istiyorum problem olmuyor. yeni ilçeye mahalle eklemek istiyorum yine problem olmuyor fakat mahalleye müşteri ekleyemiyorum çünkü müşteri kaydındaki mahallekımlık kısmı ile mahalle kaydındaki mahallekımlık kısmını ilişkilendiremedim sorun bu. bunu nasıl yapabilirim?
.rar Kopyası (2) Müşteri Takibi.rar (Dosya Boyutu: 34,01 KB | İndirme Sayısı: 3)
Hayat bu
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Çözüldü #4
Sn Kadir Dursun Tablo yapın ve ilişkiler uygun değil zamanım olursa buna benzer bir örneği yarın yapmaya çalışıyayım. Örnek bir tabloda ilçe adı diğerinde ilçe..Ayrıca formda ili ilçeyi seçiyorsunuz altta tekrar ilçe mahalle girmeye çalışıyorsunuz.. Bunun yerine yukarıdaki bilgiyi aşağı almak lazım..Ama şimdi uyumaklazım sabah erken kalkacam. Saygılar.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #5
Şu tabloları kontrol edin ve kendinize uyarlayın (istanbul,sarıyar,yeniköy ,olarak deneme yapın)
.rar Müşteri Takibi-celoy.rar (Dosya Boyutu: 26,89 KB | İndirme Sayısı: 21)
Çözüldü #6
sayın C*E*L*O*Y*C*E;
form yok Img-grin
Hayat bu
UNUTMA!!!

Son Düzenleme: 11/08/2009, 23:15, Düzenleyen: kadirdursun.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task