Skip to main content

AccessTr.neT

kişiye özel renklendirme

kişiye özel renklendirme

Çözüldü #1
Bu sitede emeği olan herkese teşekkürler.Tüm renk kelimesi geçen konuları okudum ama kendi sorunuma uygun çözüm bulamadım.
yardımınızı rica ediyorum
aşağıdaki örnekte kişilere kişiye özel renk tanımlamak istiyorum
nöbet formunda da kişinin adı kaydedildiğinde arka plan tanımlı renk olabilir mi?
yardımınız için teşekkürler.
.rar ÖRNEK2.rar (Dosya Boyutu: 28,63 KB | İndirme Sayısı: 31)
labtek, 24-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
sanırım bu şekilde birşey istiyorsunuz,aklıma gelin ilk şey bu,daha geliştirilebilir kolay gelsin
.rar ÖRNEK2-Celoyce.rar (Dosya Boyutu: 24,72 KB | İndirme Sayısı: 79)
Çözüldü #3
Hocam süper olmuş ama 3 renkten fazlasına koşullu biçimlendirme izin vermiyor
başka bir yolu olamaz mı
bukadar hızlı cevap yazacağınızı beklemiyordum
Çözüldü #4
elbette değişik şekilde olablir ama,burada belli kriterler koymamız lazım,mesala,bayan ise pembe,erkek ise mavi,gibi,ama niye göre şartlandıracağızki, tarihe göremi, saate göremi, belli kriter koymak lazım,devamlı isime göre ise nereye kadar isim vereceğz gibi ,
Çözüldü #5
kişilerin sıra numarası olabilirmi
mesela
1 kırmızı
2 mavi
3 yeşil

10 tane bile yeter
Çözüldü #6
Aslında bu çalışmayı şöyle yapmak istedim. Kişiler tablonuza "renk" adında bir alan ekledim. Bir tane de modü ilave ederek renk seçme dialog kutusunu çalıştırarak kişilerin girilmesi sırasında bir de renk seçtirip tabloya kaydettirdim. Buraya kadar herşey çok iyi gitti. Böylece sınırsız sayıda kişiye, seçerek ve görerek renk atanabildi. Açılan kutunuza ilave ettiğim 3.nci sütunu column(2) ile aldım ve açılan kutunun backcolor özelliğini de bu değerden aldırdım. Ancak Nöbetler formunuz sürekli form olduğu için, tüm isimler aynı renk oluyor. Bunun için sürekli form doğru bir seçim değil. Bunu ancak flexigrid veya listview ile yapmak lazım. Onlar da açılan kutu kadar kolay kullanımlı ve işlevsel değil, sadece görüntüleme için kullanılabilir. Bu haliyle örneğinizi ekliyorum, inceleyip belki yol gösteren olabilir. Ben şahsen devamlı formun yetenekleri konusunda takıldım. Umarım biri çıkar da "yeteneksiz olan sürekli form değil sensin Mehmet Demiral" der de ben de öğrenirimImg-grin
.rar ÖRNEK2-demiral.rar (Dosya Boyutu: 32,98 KB | İndirme Sayısı: 82)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task