Skip to main content

AccessTr.neT

Çocuklarımızı iyi koruyalım

accessman
accessman
1
1754

Çocuklarımızı iyi koruyalım

Arkadaşlar etrafımızda insan suretinde dolaşan, hayvanların bile birbirine yapmayacağı eziyeti küçük masum çocuklara yapan aşağılık mahluklar var toplumumuzun bu hale gelmesi ayrı bir dert olmakla birlikte çocuklarımıza ne olur çok dikkat edelim dış dünyaya karşı bilinçlendirelim bize açılmış olan İletişim yollarını kapatmayalım onları dinleyelim her gazetetenin 3. sayfa haberlerinde hergün buna benzer şeyler okuyoruz
aşağıdaki yazı habertürkten

Hakimin tecavüz mağduru küçük kızı ağlatan sorusu
Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Fazıl Aksoy, 10 yaşındaki tecavüz mağduru Z.T'ye 'Önden mi arkadan mı' 'acı oldu mu' diye sordu.
Sorularla tecavüzü adeta yeniden yaşayan Z.T, duruşma salonunda gözyaşlarına boğuldu. Aksoy'un bu davranışı tartışma yarattı.

Kocaeli'nde geçtiğimiz yıl halasının oğlunun tecavüzüne uğradığını iddia eden 10 yaşındaki Z.T'nin önceki gün pedogog eşliğinde ifadesi alınmak istendi. Ancak mahkemeye küçük kızın ifadeleri değil, mahkeme Başkanı Fazıl Aksoy'un skandal soruları damga vurdu.

DURUŞMAYI ERTELEDİ
Aksoy'un suçu sabitlemek için küçük kıza 'önden mi arkadan mı' ve 'Acı oldu mu' gibi sorular sormasıyla küçük kız , utancından başını önüne eğdi ve hıçkırıklara boğuldu. Z.T soruların hiç birine yanıt vermedi.

Evli olan tutuklu sanık Murat A. (23) ise suçlamaları reddedip, kendisinin olayın geçtiği dönemde köyde olmadığını söyleyerek beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

OLAY NASIL OLDU
Kocaeli'nin Kandıra ilçesi'ne bağlı bir köyde geçtiğimiz yıl temmuz ayında iddiaya göre kardeşi ve arkadaşıyla oynayan 10 yaşındaki Z.T babasının halasını oğlu Murat A. tarafından bisikletle ormanlık alan götütülüp fiili lavata ve cinsel tacize uğradı... Yaşadıklarını kimseye anlatamayan küçük kız günlüğüne yazmış, bir süre sonra günlüğü okuyan anne jandarmaya gidip suç duyurusunda bulunmuştu. (Habertürk)
@benbendedeilem
Son Düzenleme: 17/07/2009, 09:33, Düzenleyen: accessman.
Sayın accessman
malesef bu tür olaylar toplumda çoğaldı,toplum bozuldu bununda kaynağında birçok nedenler yatmaktadır,bunlar arasında başta Eğitimin ,Dini eğitimimizin zayıflığı ayrıca avrupa özentimizden dolayı alt üst olan güvenlik ve fazla özgürlük hevesleri toplumu allak bullak yaptığını düşünüyorum,bizler bu tür olaylar daha çok gördüğümüzdenmi bilmiyorum geleceğimizi hiç iyi görmüyorum,yakında insanlar evlerinden çıkamaz hale gelecek hatta oturduğumuz evimizde bile huzuru bulamaz hale geceğiz ..bu düşüncelerim ile okuyan arkadaşların belki içi karardı ama malesef gerçeklerden kaçılmıyor,toplum olarak bunu düzeltmenin yollarını acilen almamız gerektiğini düşünüyorum ..çünkü bu tür olayları bizler içinde bizzat yaşadığımız için gerçeği daha iyi görebiliyoruz, Allah sonumuzu hayırlı etsin ..bu tür bir konuya dikkat çektiğiniz içinde ayrıca size teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task