Skip to main content

AccessTr.neT

ofis 2007 access

ofis 2007 access

ofis 2007 acces kullanan için verilen örnekler doğrudan uyuşmuyor bu da bizimgibi acemiler için çok zorluk çıkarıyor ,mesela accessi gizlemek için ofis 2007 anlatımlı bir örnek verilebilirmi.siz site yöneticilerinden ricam ofis 2007 de ağırlık verilmesi.şimdiden teşekkürler.
Biz site yöneticileri olarak birçoğumuz Access 2007 versiyonu kullanmıyoruz. Access'teki radikal değişimlere alışmamız biraz daha zaman alacak. İnşallah 2011 yılında biz Access 2007 kullanmaya başlarız gibi geliyorImg-grin)

Şaka bir yana, yıllardır alıştığımız sistemdeki büyük değişiklikler bizim gibi Access'i yıllardır kullanan insanlar için alışması zor bir yapılanma olarak sıkıntı yaratıyor. Bu nedenle defalarca 2007 kullanmak için hamle yapmış ve tekrar 2003'e geçmiş biri olarak, şahsen ben 2007 kullanıcıları için sadece dosyamı 2007'de açıp verdiği hataları onarıyorum. Ama eğer Office 2007'nin tüm güncellemelerini yaptıysanız 2003 dosyalarıyla olan sorunları % 80 oranında halletmiş olmalısınız. Modüller ise genelde referans sorunları nedeniyle çalışmıyorlar. İşin aslı 2007'nin Access çekirdeği kodları aşağı-yukarı yeniden yazılmış. Bu da bazı sorunlar ve uyumsuzluklara neden olacak elbette.
İnadına, ille de Accesstr.net...
hocam acaba bende ofis 2003 mü kursam diye düşünüyorum.hocalar nerde öğrenciler oraya.ilginize tşk.
ofis 2003 kurmanı bende tavsiye ederim,iyi ve sade ,zaten çogumuz onu kullanıyoruz Img-grin
Ben önermem. Siz boşverin bizim ne kullandığımızı. Bize gönderdiğiniz örnek çalışmaları mdb olarak 2003 tarzı gönderin yeter. Sonunda hepimiz 2007'ye geçeceğiz zaten bir şekilde. İyisi mi siz ordan başlayın. Zor olmaz sizin için, bize zor geliyor. Siz de aynı problemi yaşayacaksınız sonra.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Mehmet Bey iyi niyetle kendisinde olan sıkıntıyı yaşamamanızı sitiyor ama sıkıntı sadece Access' ilgili değil. Tüm Microsoft ürünlerinde bir geçiş dönemi ve ortalık pek tekin değil eski düzendekiler için. Henüz yaygın bir desteği yok ve kullanımı gerçekten daha zor 2003'e göre.

Hem bazen yapılan yenilikler sadece kullanım alşıkanlıklarını değiştirmek üzere kurulur ekonomi adına. Bende neden zamanımın büyük bölümünü devşirme mevşirme sürümlere alışmak için geçireyim derim. Windows XP varolduğu müddet Access 2003 kalacak merak etmeyin.

Görüşüm 2003 kullanmanız. Genel eyilim ve destek bu yönde. Eğer 2010 sürümü gerçekten iyi çıkarsa Windows 7 ile birlikte hep beraber geçeriz. Böyle farklılıklar kaliteden, zamandan çalıyor. Hem 2003 ile üretilen uygulamara süren destek zannettiğinizden uzun olacak.

Güle güle.
Son Düzenleme: 17/07/2009, 01:42, Düzenleyen: mehmeser.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task