Skip to main content

AccessTr.neT

SQL Server, Index Problemi

SQL Server, Index Problemi

Çözüldü #1
Merhaba;

SQL server üzerindeki tabloları kullanan bir ticari yazılım için uygulama geliştiriyorum.

Arayüz olarak Access kullanıyorum. tablolarım ise Sql üzerindeki bağlı tablolar.

Geliştirdiğim yazılımın yeni versiyonunu yükleyene kadar problem yoktu. ancak yeni versiyonu yükledikten sonra ADO ile bağlandığım tablora erişemez oldum. bağlı tablo yöneticisini kullanarak problem yapan tabloları yeni bağlamak istediğimde aynı hatayı aldım.

hata şudur:
"İşlem başarısız oldu. <Adı> tablosunda çok fazla dizin var. Tablodaki dizinlerden bir kısmını silin ve işlemi yeniden deneyin. (Hata 3626)
Microsoft Jet veritabanı içindeki bir tabloda en çok 32 dizin olabilir. Bu kadar dizine sahip bir tablo da, ek dizin oluşturamazsınız. Hatta, veritabanı düzenlenirken bir miktar yeni dizin oluşturulduğundan, bu kadar dizini olan bir tabloyu içeren veritabanını düzenleyemezsiniz.

Adlandırılmış tablodaki dizinlerden bir kısmını silin ve işlemi yeniden deneyin."

bu index probelemini aşmanın bir yolu varmıdır.
Çözüldü #2
Sql server verilerinizin bakımını yaparak ve başka bir mdf dosyasına aktararak denediniz mi? Sql dosyanız bozulmuş olmasın. "Ayrıca kendi programımın yeni versiyonunu yükleyince" demişsiniz, programınızı başka bir Sql server ile denemiş miydiniz?

Bu arada eskiden bu siteye üyeliğiniz var mıydı, yoksa tamamen yeni bir üye misiniz?. Yazdıklarınız bana birini anımsattı da. Img-grin))
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Nedense bana da tanıdık geldi, sanırım aynı kişiyi düşünüyoruz sn. mehmetdemiral.

SQL Server ile ilgili şimdiye kadar böyle bir problem duymadım.
ODBC veya Access ile ilgili bir problem gibi duruyor ama sizin daha fazla bilgi vermeniz gerekiyor.
Kullandığınız Access ve Sql 'in versiyonları nedir ve hangi Sevice Pack'ler yüklüdür?
Ayrıca, yeni versiyonu yükledikten sonra oldu demişsiniz, neyin yeni versiyonu?
Eskisi neydi, yenisi ne?
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #4
Sayın DePlax,

Sanırım, Bağlı tabloları silip tekrar bağladığınızda sorun çözülecek gibi,

Nedeni tablo bağlarken Access keşe toblolar ile ilgili bir takım bilgiler yazar, ODBC ayarları ve Sql login değiştiğinde bağlı tablo yöneticisiyle güncellemek işe yaramaz,
İyi Çalışmalar....
Çözüldü #5
Sn Deplax
Tablolar arası ilşkilerde bir anahtarın diğer tablolarla (birebir, bireçok) ilşkilerini tanımladığınızda kaç tablodaki kaç alana bağladığınızla ilgili 32 gibi bir üst limiti
var. Bu problem genellikle "sabitler" i tek tabloda tutulduğu örneklerde oluşuyor
(tek tablodan neredeyse database deki tüm tablolara bireçok ilşki gerekiyor hatta
bazen tablo başına 3 bağlantı bile gerekebilyor ) Bu durumu aşmak için birçok
tabloyla bireçok ilşki içerisinde olan tabloyu bölmek gerekebilir.

Resimde ayni hatayla karşılaştığım bir örnek göreceksiniz
COMBOLAR benim sabitler tablom ve çok fazla çıkış var
bölmek zorunda kaldım

[Resim: screenhunter01jul031150.jpg]

COMBOLAR dan çıkış sayısı 32 yi aştığında
sizin aldığınız hatayı alıyorum

Kolay gelsin
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 03/07/2009, 11:55, Düzenleyen: okileturc.
Çözüldü #6
Sayın okileturc hocam,
Benim de aynı sorunum var. Sorun tamamen aynı olduğu için yeni konu açmadım.
Bu sorunu nasıl çözdüğünüzü net olarak anlayamadım. Yardımcı olmanız mümkün mü?
Çok teşekkür ederim.
abahceci, 12-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da