Skip to main content

AccessTr.neT

Farklı Grupta Olan Benzer Rakamlar Haricini Sorgulama?

Farklı Grupta Olan Benzer Rakamlar Haricini Sorgulama?

Çözüldü #1
Merhabalar,

SQL ya da Access'te nasıl bir sorgu yazmalıyım.

Resim üzerinde anlatmaya çalıştım, yapmaya çalıştığım şey. farklı grupta olan aynı rakamlar haricini sorgulayıp getirmesi.

http://img218.imageshack.us/img218/806/soruw.jpg

Insanlarin birbirini Yanlis Alamalari Icin 9 Ihtimal Vardir.

''Dusundugunuz / Soylemek Istediginiz / Soyledigini Sandiginiz / Soylediginiz / Karsinizdakinin Duymak Istedigi / Duydugu / Anlamak Istedigi / Anladigini sandigi / Anladigi''
Çözüldü #2
Merhaba,
soruyu pek anlamadım ancak; resimdeki gibi E sekmesini tıklayarak gruplandırma yapabilirsiniz.
dilerseniz toplam aldırabilir dilerseniz ilgili alan için gruplandırma yapabilirsiniz.
Son Düzenleme: 18/06/2009, 15:00, Düzenleyen: cuneyt.
Çözüldü #3
Sayın Cüneyt,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Biraz daha detaylı anlatayım size. Sql den alınan bilgilerin başlıkları Fiş, Grup, Mağaza vs. vs. olarak gidiyor. Grup başlığında harfler ürünün cinsini belirliyor. farklı gruptaki ürünler aynı fiş numarasına denk geliyorsa, bunları görmezden gelmesini istiyorum ve diğerlerini getirmesini istiyorum. bunlar değişken olabiliyor sürekli.

''Dusundugunuz / Soylemek Istediginiz / Soyledigini Sandiginiz / Soylediginiz / Karsinizdakinin Duymak Istedigi / Duydugu / Anlamak Istedigi / Anladigini sandigi / Anladigi''
Çözüldü #4
Bu şekilde bir sorgu ile yapabilirsiniz.
Kod:
SELECT fis
FROM Table1
GROUP BY fis
HAVING Count(grup)=1;

.rar Grup.rar (Dosya Boyutu: 7,43 KB | İndirme Sayısı: 12)
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
Çok teşekkür ederim. deniyeceğim yarın işe gittiğimde.

Çözüldü #6
Sayın Seruz,

Haber vermek istedim. Tam isteğim gibi oldu sorgu. Teşekkür ederim ilgi ve alaknız icin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da