Skip to main content

AccessTr.neT

Kelimeyi Baş Harfi Büyük Yapma

Nurullah_Serdar
Nurullah_Serdar
12
11030

Kelimeyi Baş Harfi Büyük Yapma

Tablolarımda adları ve soyadları büyük harfle kaydediyordum. Rapor alırken ad bölümünü Baş harfi büyük gerisi küçük olarak almak istiyordum. Bazı farklı yöntemleri kullanarak yapmaya çalıştım fakat türkçe karakterlerde sorun çıktı. Daha önceden yazılmış bir VB kodunda bazı değişiklikler yaptım.
İki adlı olması durumunda ikisini ayrı ayrı çeviriyor.
umarım birilerinin işine yarar.
.rar Yeni Microsoft Office Access Uygulaması (2).rar (Dosya Boyutu: 13,98 KB | İndirme Sayısı: 309)
İyiki Varsın Access Img-grin
Üstadım bu gibi şeylere ihtiyacı olmayacak kimse yoktur. Çok faydalı olacağına şüphem yok. Teşekkürler. Eline sağlık.
Teşekkürler..
İki adlı olunması durumunda hata veriyor. Sanırım gözünden kaçmış.
İnadına, ille de Accesstr.net...
abi ismin tamamı büyük olunca ve aradaki boşluk tek olduğu sürece hata vermiyor iki adla. yada benim bilgisayarda öyle çalışıyor. anlamadım. eklentiyi kontrol ettim oda çalışıyor.
Sayın n_serdar sanırım uygulamanız sadece tüm harfler büyük yazılmış ise daoğru sonuç veriyor. Arada bazı harfler büyük-küçük karışık yazılmış ise doğru sonuç vermiyor, ayrıca örneğin adı küçük harfle, soyadı büyük harfle yazıncada sonuç iki kelimenin ilk harflerini büyüt şeklinde olmalıyken, bu maalesef olmuyor. Sanırım tekrar gözden geçirmekte fayda var.
adı ve soyadı farklı alanlarda tutuyorum tablomda. yalnızca adı bölümünü çeviriyor. ve alan zaten tabloda büyük harfle kayıt altına alınıyor. küçük büyük harf karışımı yok. resmi yazışmalarda soyad bölümü büyük yazıldığından ben yalnızca ad bölümünü çeviren şekliyle yaptım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task