Skip to main content

AccessTr.neT

Ağda Dosyayı açma Sorunu

Ağda Dosyayı açma Sorunu

Çözüldü #1
İyi Günler

Bir sorunla karşılaştım belki başına gelen olmuştur.
Ana makinada Access dosyam var bu dosyaya hem ana makina hemde ağdaki diğer makina açıp aynı dosyaya işlem yapıyorlar.

Sorun şu eğer ana makinada dosyayı önce açarsam diğer makinada dosya açılmıyor. Bu durumda önce ana makinadaki dosyayı kapatıp önce ağdaki diğer makinada dosyayı açıyorum sonra ana makinada açıp kullanıyorum bu durumda sorun olmuyor.

Bu uygulamayı başka ağlarda çalıştırdımdığımda böyle bir sorun çıkmamıştı. Hangi makina açarsa açsın öncesi sonrası yok hepsinde çalışıyordu.

Bu windows güvenlik ayarlarıyla ilgili bir sorun sanırım ama çözemedim.

Win XP Servise Pack 3 kullanıyorum iki makinada

Herkese Kolay Gelsin
Çözüldü #2
Sn.naimelik Veritabanını Bölmeniz ve veri yolunu tanıtmanız gerekiyor.

https://accesstr.net/konu-bagli-tablo-denetleme.html
Application Engineer
Çözüldü #3
Cevabınız için teşekkür ederim
Ben bu dosyayı daha evvel 6 bilgisayarlı bir ağ ortamında çalıştırdım.
Sanırım sistemde bir güvenlik engeline takılıyorum fakat onu bulamadım.
Kolay Gelsin
Sorunu çözdüm

çok enterasan ama internet explorer güvenlik kısmındaki ayarlardan kaynaklanıyormuş ordaki bütün ayarlara izin verdim sorun çözüldü ama bu arada bilgisayar güvenliği zayıfladı. ama şimdi dosya açılıyor.
Son Düzenleme: 28/04/2009, 13:07, Düzenleyen: naimelik.
Çözüldü #4
Bunu gidermek için explorer ayarlarını eski haline alıp güvenilir siteler bölümüne ağ yolunu ilave edin. Bunun için ie internet seçenekleri/Güvenlik/Güvenilen siteler yoluyla siteler butonuna basın ve alttaki "bu bölgelerdeki tüm sitelerden sunucu doğrulaması (https) iste" onayını kaldırın. Sonra da ekle satırına \\agyolu\klasor şeklinde ağ yolunu güvenli olarak ekleyin. Bu arada eğer ip ile bağlanıyorsanız \\192.168.2.3\klasor şeklinde ilave edebilirsiniz. Bence her ikisini de ekleyin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #5
teşekkür ederim cevabı çok geç gördüm kusura bakmayın

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da