Skip to main content

AccessTr.neT

Randevu Programı

Randevu Programı

Çözüldü #1
Daha önce de buraya eklediğim randevu programım için yardıma ihtiyacım var siz değerli hocalarımdan. programı incelerseniz her personele ayrı ayrı formlar oluşturduğumu göreceksiniz. ilk yaptığımda bu şekil olması gerektiğini düşünmüştüm. fakat kullanım sırasında bunun yalnış olduğunu anladım. aslında yapmam gereken görevlileri departmanları ve departman bölümlerini belirlemek ona göre tablolar oluştumakmış. ve bunları tek formda toplamakmış. sorgular oluşturup öyle kullanmam gerektiğini anladım fakat bunu nasıl yapabilceğimi bir türlü çözemiyorum. sizlerden istediğim programı inceleyip bu konuda fikir veya örneklemelerle yardımcı olmanızdır. özellikle sorgular konusunda hiç bir bilgim yok diyebilirim. öncelikle bi programımı inceleyin lütfen umarım ne istediğimi anlatabilmişimdir. kullanıcı adı KESOKA ŞİFRE 2583 programı bu şekilde açıyoruz. ayrıca bir sorum daha olucak bilgisayarıma format attım ve ofisi kurdum 2003. fakat programdaki dt pickerlar gözükmüyor bu bilgisayarda nedenini ve çözümünü bilen varsa sevinirim teşekkürler şimdiden....

arkadaşlar eklentimi ekleyemiyorum 3.48 mb boyutu. bundan dolayımı acaba kaçkez denedim eklemiyor...
rapidden ekleyebildim malesef hocam.
http://rapidshare.com/files/226821067/ke...1.rar.html
MD5: B5FAEB4AD031B42E1F5C7EAE03719AA4
Son Düzenleme: 28/04/2009, 21:05, Düzenleyen: kesoka.
Çözüldü #2
Dosya paylaşım sitelerinden herhangi birine ekleyin dosyanızı ve linkini buraya koyun. Dosyanızı görmeden bir şey söylemek imkansız...
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #3
hocam rapidden ekledim link aşağıda inceleyip yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden

http://rapidshare.com/files/226821067/ke...1.rar.html
MD5: B5FAEB4AD031B42E1F5C7EAE03719AA4
Çözüldü #4
dt picker lar hkk
doğru çözüm müdür bilmiyorum fakat
default 10, 10 gelen klavuz değerlerini
9,9 yaptığınızda görünür
Kolay gelsin

[Resim: screenhunter01apr282125.jpg]
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 28/04/2009, 21:28, Düzenleyen: okileturc.
Çözüldü #5
1- Her şeyden önce şu konuyu oku: Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar

2- İlişkiler penceresini aç ve bütün tabloları ilişkiler penceresine ekle. Bütün alanlarını görebileceğin gibi hepsini yeterince büyüt. Böylece hepsinde ortak olan alanları görebilirsin. Sıfırdan bir tablo yap. Bu ortak alanların tamamını o tabloya ekle. TBLMUSTERILER gibi bir tablo olsun mesela...

3- Sonra Masaj Türü alanı var mesela. Onun için bir tane tablo yap ve biraz önce yapmış olduğun tabloyla ilişkilendir.

4- Bunun gibi ana tabloda sabit kullanacağın değerleri başka tabloda yaparak hem yazma derdinden kurtul hem de hata payını sıfıra indir. Bu alt tablolara veri eklemek gerekirse zaten ilişkili tablo oldukları için basit bir şekilde eklersin.

5- Tablo adların çok anlamsız geldi bana. Projeyi geliştirmek istediğinde anlayabileceğin şekilde tablo adlarını yeniden adlandır. Tabi yukarda verdiğim konuya göre yap ki sıkıntı yaşama olasılığın en aza insin.

6- Alt tarafı 12 formun var. Korkma, dediklerimi yapınca daha derli toplu bir programın olmuş olacak. Yaptıkça göreceksin ki tıkır tıkır çalışacak.

7- Tablo adlarını tam anlayamadığım için neyin neyle ilişkilendirilmesi gerektiğini söyleyemiyorum. Tablolardan hangisi ana tablo olacak, hangisi alt tablo olacak onu sen bileceksin... Bununla ilgili Dersler bölümümüze bir bak. Orda da işine yarayacak konuları incele...

Bütün bunları yaptıktan sonra örneğinle ilgili hala bir sıkıntı yaşarsan biz yine burdayız...

Kolay gelsin...
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #6
hocam çok teşekkürler. tablo adlarım personel adları mesela MSJNCDT yani masaj işlemi yapan kişi necdet anlamında. dediklerinizi uygulayarak tek formda randevuları toparlıycam. takıldığım yerde yardımınızı bekliyorum çok teşekkürler tekrardan. ayrıca dt picker için yardımınızdan dolayı teşekkürler sayın okileturc.
Son Düzenleme: 29/04/2009, 09:41, Düzenleyen: kesoka.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task