Skip to main content

AccessTr.neT

Lisanslama çözümü hkk

Lisanslama çözümü hkk

Çözüldü #1
Sn demiral hocam' ın
CPU serial üzerine ürettiği harika çözümü
deneyerek test etmek istedim. Bir istisna
dışında problemsiz ve mükemmel çalışıyor.
Ellerine sağlık.

1. Bugün bir uygulamamı müşterimde
denemek istedim. Vista' da sanırım serial
okuyamadı, ya da benim notebook umla ayni
serial e sahip !!! uygulama lisans kontrolünü
başarı ile geçti
Hiç Vista da test ettiniz mi ?

2. Bugün 3 XP makinede denedim, aldığım
serial ler ( karıştırılmamış orijinal halleri )
AFE9 FBFF 0000 06D8
BFEB FBFF 0000 0F41
BFEB FBFF 0000 06FD
(Belirtmek isterim ki lisanslama çok başarılı oldu)
a. / 3ncü dizede hep "0000" gelmesi normal mi
bu bir standart mıdır ?
b. / rastgele seçilmiş bu 3 makine den
2sinde ilk 12 karakter in ayni olması
beni biraz şaşırttı, normal midir ?
Selamlar
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Vista'da maalesef denemedim Oktay Bey. Fakat işlemcilerin seri noları aynen orda olduğu gibi geliyor. Bazı seriler benzer seri nolara sahip. Yani aynı partide üretilen işlemciler yakın serilere sahipler. Ama inanın 2 kere tekrarlanır mı, bilemiyorum. Eğer öyle olursa o zaman birşey daha ilave ederiz, MAC adresi. Ama artık değişen seri nolu componentler kullanmayacağım. Harddisk için olanını ben terkettim ama hala birçok arkadaşım benim HDD serial örneğimden (Bu arada bana ait olmadığını, sadece algoritmayı daha karmaşık hale getirdiğimi söylemiştim ama yine tekrarlayayım, neme lazımImg-grin)) yararlanıyor. Fakat adam format atınca değiştiği için tekrar şifre alması gerekiyor. Bu iyi değil. Sürekli destek demek. Ben de bu çalışmayı (modül ve registere yazılan demo kodları hariç gerisi tamamen bana aittir) o yüzden düşündüm. Arkadaşlar kullanarak sonuçlarını -sizin gibi- yazarlarsa şevkim artar, mutlu olur, üzerinde çalışırım.

Denediğiniz için teşekkürler.

Not: Eğer işlemci seri numarası yetersiz kalısa MAC adresi kullanabiliriz demiştim. En iyisi ikisini harmanlamak. Onu da düşünebilirim. Bu çalışmayla ilgili olumsuzlukları belirtirseniz değişiklik yapılabilir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Teşekkürler Mehmet Hocam
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #4
Mehmet hocam siz ufku açtınız bir kere -Img-grin ben cpu yeterli diyorum, düne kadar HD serial kullanıyordum, elbette yoğun formatlama isteklerinden yoruldum, müşteri de haklı, 5li 10lu key paketleri yaparak zimmetledim vs. Ama CPU değişimi zor birşey, çözüm için tekrar tşk.
Alınganlık göstermezseniz ben de fikirler ekledim, sizinle önümüzdeki günlerde son halini paylaşacağım
Örneğin : sayısal değerleri kontrol edip karıştırmadan önce (0-4 arasına sayı ekledim, 5-9 arasından sayı çıkardım
Kod:
If IsNumeric(mid(cpu, 16, 1)) Then
   If mid(cpu, 16, 1) >= 0 And mid(cpu, 16, 1) < 5 Then
   aa = mid(cpu, 16, 1) + 2
   Else
   aa = mid(cpu, 16, 1) - 1
   End If
Else
aa = mid(cpu, 16, 1)
End If

Eklediğim ve çıkardığım sayıları 16 sayı için farklı farklı yaptım
Böylece karışmış bile olsa, 16 orijinal karakterin sayısal
olanları artık AYNİ olmayacak
Üstelik giriş formum çok rahat oldu, sizin kodunuzu "on timer" a koydum, timer
süresince "Ürün lisans kontrolü yapılıyor " yazıyorum ve anahtar ok lendikten sonra onları gizleyip user ve pass alanlarını gösteriyorum
Dedim ya ampulu yaktınız, biz devam edelim
Selamlar
.rar key_demiral.rar (Dosya Boyutu: 61,04 KB | İndirme Sayısı: 113)
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #5
Oktay Bey

Elbette çok daha stabil çözümler olacaktır. Bunlardan ben de yararlanmak isterim. Amacımız paylaşım yaparak güzel birşeyler ortaya çıkarmak. Bu çalışma çok özgün bir çalışma. Başka bir yerde Access için yapılmış bir örneği yok. Ama ben MAC adresi için de böyle bir çalışma yapmayı kafaya taktım. Artık ethernet kartı olmayan bilgisayar kalmamıştır. Kablolu ya da kablosuz ethernet kartlarının MAC adresine göre de bir lisanslama çözümü oluşturacağım. Bunu kafaya taktım.

Bu arada DEMO çözümü ile ilgili hiç fikir gelmedi. Şifre üreteciyle DEMO şifresi üretilmesi, ayrı bir program hazırlamadan aynı programın hem lisanslı hem de demo olarak sunulabilir olması bence çok iyi fikirdi. Neden kimse bu yönüyle ilgili fikir beyan etmedi acaba? Tam anlaşılmadı mı diye şüpheleniyorumImg-grin)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
Mehmet hocam ben bu işin daha a'sını heceleyemeyen bir acemi olarak ustalar varken yorum yapma olayına girmeyeyim demiştim kendimce. Çünkü sizi yaptığınız herşey benim gözüme harika geliyor.Lakin bu çözüm şahsen kendi çalışmam için Sn. okileturc hocamın söylediği gibi ufkumu açtı (kendi açımdan). Programı demo yapmak ve aynı programla full lisanslama yapabilmek bana çok pratik ama aynı zamanda karmaşık geldi. Mantığı çözebilmiş değilim, buda vb'da zayıf olmamdan kaynaklanıyo tabi. Çözemesemde bana yine harika bir iş yapmışsınız demekten başka birşey düşmez hocam. Elinize ve emeğinize sağlık.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task