Skip to main content

AccessTr.neT

rapor dizaynı

rapor dizaynı

Çözüldü #1
ekteki dosyadaki raporları matbu a5 boyutlu servis formuna alamıyorum yardımcı olurmusunuz.
ya benim dizayn hatam var yada farklı bişi çözemedim

sıralı bir a5 formatındaki matbu evrağa bunu yazdırmam lazım yazddırabilsem evrak üzerinde deneme yanılma ile yazdıracağım ama bir tülü olmadı

[uyari]Ekleyeceğiniz dosyaları nasıl eklemeniz gerektiği Forum Kuralları'nda belirtilmiştir. Lütfen Forum Kuralları'nı okuyun...[/uyari]
.rar örnekvt1.rar (Dosya Boyutu: 13,91 KB | İndirme Sayısı: 16)
Çözüldü #2
raporu tasarım görünümünde aç dosya/sayfa yapısı/sayfa sekmesinden boyutu A5 olarak ayarla, rapordaki fazlalık kenar boşluklarını sil.
Çözüldü #3
Raporlarınızı inceledim. A5'e göre ayarladım demişsiniz ancak Sayfa Yapısı A4 görünüyor. Raporlarınızı tasarım görünümünde açıp Dosya/Sayfa Yapısı yolunu takip edin. Sayfa sekmesinden Sayfa yapısını A5 olarak seçin.

Hepsi bu kadar. Kolay gelsin...
Hocam kusura bakma, internet bağlantısı kesilmişti, senin yazdığını görmemiştim... Img-grin

Bugün de amma denk geliyor. Sen yazıyorsun, senin arkandan ben. Benden çok yaşayacaksın valla hocam... Img-grin
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Son Düzenleme: 11/03/2009, 18:43, Düzenleyen: tdsharun.
Çözüldü #4
üstadlar cevap için teşekkür ederim, yalnız raporlarda dayalı dikey olan benim tasarımını yaptığım ve çıktı almaya çalıştığım rapor. buna göre bana yardımcı olursanız sevinirim.
dosya/sayfa yapısı baktım bu raporda a5 seçili
Çözüldü #5
Raporu tasarım görünümünde açtığımda Genişliğin 15,857cm olduğunu gördüm.

Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba?

A5 kağıdı A4 kağıdının yarısı olduğuna göre ve A4 kağıdının boyutu 210*279 olduğuna göre, A5 kağıdının bunun yarısı, yani 210*140 olması gerekmez mi?

Genişliği 21 cm olarak ayarlayıp dener misiniz?

Bir de, rapordaki tüm alanların yüksekliğini de ayarlayın. Yükseklikler toplamı A5 kağıdının yüksekliğini geçmesin. Yani 14 cm'yi geçmesin.

Formun genişliği A5 kağıdının genişliğinden küçük olduğundan dolayı yazdırdığınızda doğru sonucu alamıyorsunuzdur belki de...

Bunu da deneyin de ona göre devam edelim...

Kolay gelsin...
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #6
Sayın ekremenis, dayalı dikeyi üzerinde oynama yapmadan a5 e göre düzenledim. Tasarım görünümünden farklı görünümler elde edebilirsiniz.

Kolay gelsin.
.rar örnekvt1_donepezil.rar (Dosya Boyutu: 17,91 KB | İndirme Sayısı: 23)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da