Skip to main content

AccessTr.neT

veritabanı aktar makrosu anlayamadım?

veritabanı aktar makrosu anlayamadım?

Çözüldü #1
arkadaşlar bana veritabanı aktar makrosunun bir örnek videosunu çekip gönderebilecek varmı?dönem ödevimde bütün makroları tanıtıyorumda videolu ama bunu yapamadım bir türlü.küçük bir video çekip nasıl kullanıldığını ve o videosunu yaptığınız veritabanını anlatıp atabilirmisiniz?
Çözüldü #2
Bulunduğum pc'de ekran görüntüsünü kaydeden program malesef yok, örneği ekliyorum, eylem değişkenlerini incele.
.rar VA.rar (Dosya Boyutu: 58,92 KB | İndirme Sayısı: 36)
Çözüldü #3
ellerinize sağlık ama ben bu makronun tam olarak ne yaptığını anlamadım.bu makro başka bir veritabanındaki bilgileri o makronun bulunduğu veritabanının tablosunamı ekliyor?çok soru soruyorum kusura bakmayın hem dönem ödevim hemde merak ettiğim bir konu o yüzden.
Çözüldü #4
Evet, başka veritabanındaki tabloları makroyu kullandığınız veritabanına aktarmak için kullanılır.
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #5
Aktarım türünü al olarak belirlersen Veritabanı Adı'na yazdığın mdb dosyasından Kaynak alanına yazdığın tabloyu alır.
Verdiğim örnek
C:\Program Files\Polsoft\DATA\DATA.mdb dosyasından PERSONEL isimli tabloyu alıyor. Aşağıda da video var.
.rar capture-1.rar (Dosya Boyutu: 4,34 MB | İndirme Sayısı: 21)
Çözüldü #6
çok sağolun ellerinize sağlık.sayenizde bu makroyuda öğrendim.gerçekten çok teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da