Skip to main content

AccessTr.neT

Raporlara Düğme Eklemek

Raporlara Düğme Eklemek

Çözüldü #1
Arkadaşlar Raporlara düğme ekleyip bunlara görev atayabilrmiyiz. Teşekkürler.
Son Düzenleme: 28/01/2009, 16:51, Düzenleyen: sahvey.
Çözüldü #2
Rapor üzerinde yapmak istediğiniz tam olarak ne?

Yani ekleyeceğiniz düğme ile raporda ne yaptırmayı düşünüyorsunuz.

Bunu şunun için soruyorum: Belki yaptırmak istediğiniz şey için düğme koymaya gerek yoktur. Belki formun açılış olayına da koyabileceğimiz bir olaydır. Düğmeye gerek kalmadan da yapılabilecek birşeydir belki.

Evet, rapora düğme koyabiliriz ve buna olay koyabiliriz. Bununla ilgili örnekler de var forumumuzda. Mesela PolSoft'ta kullanılan sevk yazdırma sayfası var. Sevk yazdırmak için raporu açtığınızda rapordan kaç sayfa yazdırılması gerektiğini raporun içindeki düğmeler ile yapılıyor. Ama dediğim gibi, önemli olan ne için kullanacağınız. Ona göre başka çözümler de üretilebilir...
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #3
Bence rapora düğme konulmuyor. Sadece Access 2007'de bu özellik olduğunu duydun. sledgeab'ın Polsoft'taki sevk işi bir rapor değil bir formdu hatırladığım kadarıyla..Tıpkı bir rapor dizayn yaparcasına bir formu rapor olarak düzenşemişti sledgeab.. Bildiğin kadarıyla 2007 öncesi raporlara buton koysanız da çalışmıyor, görülmüyor. En azından ben öyle biliyorum. Yanlışsam düzeltin..
Zaten raporu önizlemede açmak zorundasın, o zaman da büyüteç ile düğmeye basamazsın. Ama kısayol ya da klavye tuşu atama ile basılır mı bilemiyorum. Artık access'te "şu olmaz" diyemiyorum. Bizim çılgın egemen çıkar ona da bir yol gösterir rezil oluruz diye korkarımImg-grin)))
Bu arada unuttum. Bu iş için en iyi yöntem raporda sağ tuş menüsü oluşturmak. Örneklere bakarsanız sağ tuş menü ile miktarı filan seçilip yazıcıya gönderme işlemleri yapılabiliyor.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #4
Mehmet hocaya katılıyorum,formlardan güzel rapor yapılıyor ,bu tür güzel örnekler var ayrıca mehmet hocanın açıklamasına şunuda eklemek isterim rapor çıkışında "kapandığında" olayına değişik kod yazarak yazdırma ve benzeri eklemelerde yapılabiliyor
Çözüldü #5
Img-grin))
Raporun kapandığına yazdır komutu verme konusuna hiç girmeyelim istersen celoy. Img-grin) Hiç kapanan rapor yazdırılır mı? Bunla ilgili bir probloem vardı, harun hatırlayacak onu.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
tamam öyle olsun hocam ama sonunda onu çözmüştük Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task