Skip to main content

AccessTr.neT

Otel Yönetim

Otel Yönetim

Çözüldü #1
Tüm Access TR.ailesine selam ve saygılar.
Arkadaşlar daha önce yaptığım Otel Yönetim programını geliştirmek amacıyla yapmış olduğum bir çalışma sonucunda sıkıntıya düştüm,dosya ekte ve daha önce kullanılan kodlarda yazılı,
1-frm_Odabilgileri formunda bulunan etiket kutusu tıklanığında frm_musteri formunun açılması ve frm_odabilgilerinde bulunan bilgilerin frm_musteri formunda yazılı alana aktarması,
2-frm_musteri formunda tıklanan oda noya ait bulunan Odahesabı ve adisyon hesabının yapılabilmesi,
3-Chekout yapıldığında ise frm_musteri formundaki bilgilerin silinerek kimlik bilgilerinin tbl_musteriaktar'a,Adisyon hesabının tbl_adisyonaktar'a ,Odabilgilerinin ise tbl_odabilgileriaktar'a aktarmsınını nasıl yapabilirim.
Yeni dosya ektedir,
.rar OTEL YÖNETİM.rar (Dosya Boyutu: 1,18 MB | İndirme Sayısı: 48)
Son Düzenleme: 17/11/2012, 21:57, Düzenleyen: fascioğlu.
Çözüldü #2
sistemi inceleyemedim fakat checkout yapan müşterilerin arşiv de tutulması ve ileriye dönük bilgi olarak sizde kalsa daha iyi olmaz mı? repeat guest'leri görebilir, geldikleri zaman doğum günleri vs gibi bilgileri de sizler tarafından bilinmiş olur.
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Çözüldü #3
Sayın hocam Chekout ta bilgiler saklanıyor ancak 2 ni gelişlerinde önceki girişteki bilgileri anımsama olayı yok,bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum
Çözüldü #4
mantık olarak;
* öncelikle bir misafirler tablosu olması lazım, her misafir buraya işlenmeli, rezervasyon işleminde de, direk checkin yapmak isteyen misafirlerdede yada acenta vs aracılığıyla gelen misafirlerdede. Önce bu tabloya tüm misafir kayıtları yapılmalı.
* Daha sonra rezervasyon ve checkin işlemlerinde bu tablodan veri çektirilmeli.
* yine bir arşiv tablosundada id, misafir_id, giris, cikis, fiyat, ve benzeri bilgiler tabloya kayıt ettirilerek misafir tablosuna alt tablo olarak bağlanmalı.
* böylece bir misafir tekrar geldiğinde oradaki tablodan direk görüntülenebilir.
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Çözüldü #5
Verdiğiniz bilgiler için çok tşk.ederim hocam.Uygulmaya çalışacağım.
Çözüldü #6
Bu program size yol gösterebilir veya bunun üzerinden devam edebilirsiniz

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task