Skip to main content

AccessTr.neT

Özet görüntü

Özet görüntü

Çözüldü #1
Selamlar,

Kasa frm_kasa formunda veri girişi yaptıktan sonra alttaki formda id numaraları görünüyor halbuki ben direk değerlerin görünmesini sağlamaya çalışıyorum, nerede hata yaptığımızı söylerseniz sevinirim..

1_kasa.rar
uno2255, 29-06-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
A.selam
ne yapmak istediğini tam anlamadım ancak dediğinizden şunu çıkardım ve liste kutusu ekledim,değil ise ayrıntılı tekrar yazın cevap alırsınız.kolay gelsin

1_kasa-Celoyce.rar
Çözüldü #3
Hocam ne yaptığınızı tam anlıyamadım ama sorunum, frm_kasa_sub1 görünümünü tbl_kasadan alıyor. Burdan aldığı verileride ben farklı tablolardan seçerek getirtiyorum, ama tbl_kasa kayıtları id numaralarına göre tutuyor dolayısıyla frm_kasa_1 deki görüntüde id oluyor ben id yerine açıklamaların bulunduğu sutunların gelmesini sağlamak...galiba tbl_kasaya kayıt yaparken id değilde açıklamalar halinde yapmam lazım ama nedense yapamadım
Çözüldü #4
enson anladıgım şekli ile Img-grin HARCAMA alanını yaptım siz diğerlerini yaparsınız

1_kasa-celoy.rar
Çözüldü #5
Sn:uno2255
frm_kasa formunuz. alt fomunuz olan frm_kasa_sub1 HARCAMA bölümü ile bağlantı kurularak. harcama değiştirdiğinizde istediğiniz harcamaları göreceksiniz. tarih ile bağlantı kurmadım, o bağlantıyıda siz yaparsınız. problemsiz çalımaktadır.

NOT: Denetim kaynağı ismi ile Ad bölümü aynı olursa daha az problemler ile karşılaşırsınız. nedeni ise siz harcama Alanı olarak bakıyorsunuz fakat Access te Ad bölümünde Combo62 yazdığından dolayı onu o şekilde görüp sizden o şekilde yapanızı istiyor.
ozguryasin_1_kasa.rar
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Çözüldü #6
İlginiz için teşekkürler,
Sayın C*e*l*o*y*c*e, öncelikle programın tam neresine dokunduğunuzu anlamadım. Ancak sişlemler harcama ve harcamaya göre de detay listesi getirmekte, birinci kısmı harcama kısmını bu şekilde çözünce detay kısmı çalışmıyor...

Sayın özgür yasin,
sizede teşekkür ederim ama yapmak istediğim şeyde harcamalara bağlı diğer kalemlerin seçme şeklinde gelmesi, ve alttarafta kullandığım form tamamen kasanın son 10-20 girişini gösteren bir bilgi formu orda bir filtreleme tarzı bir şey yapmak istemiyorum...Bu şekilde yazdığım zaman harcama kısmını seçtiğimde detay kısmı kayboluyor...Harcamalardan bankayı seçerseniz detay da vadeli detay II de yatırma çekme olduğunu göreceksiniz, çalışma şekli bu şekilde olacak ancak aşağıdaki özet formda text şeklinde değil de id şeklinde görüyorum çünkü tbl_kasaya id olarak kayıt yapıyor...Biraz uzun oldu sanırım, kusura bakmayın
Son Düzenleme: 17/08/2012, 09:05, Düzenleyen: uno2255.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da