Skip to main content

AccessTr.neT

Hücreye Bağlı Otomatik Tarih Ekleme

arachnanthe
arachnanthe
5
10976

Hücreye Bağlı Otomatik Tarih Ekleme

Çözüldü #1
merhaba tabloda formülle hesaplanan bir sütun var bu sütunun içeriğinin güncellendiğinde tarih sütununa otomatik giriş yapmak istiyorum. Şimdi() fonksiyonunu kullandığımda her değişiklikte tarihlerin hepsi değişiyor sadece ilgili satırdaki tarihin değişmesini istiyorum. imputbox ile yapabildim fakat istediğim o değil ek olarak veriyorum sayfa 1 de istediğim sayfa 2 de ise imput box ile yapabildiğim var. yardıcı olursanır sevinirim
.rar Kitap1.rar (Dosya Boyutu: 15,67 KB | İndirme Sayısı: 752)
Son Düzenleme: 09/06/2012, 10:28, Düzenleyen: arachnanthe.
Çözüldü #2
Eğer yanlış anlamadıysam sayfa1 b sütununda bir değişiklik yaptığınızda a sütununa tarih yazmak istiyorsunuz.
Sayfa1 Kod kaynağına aşağıdaki kodu ekleyin.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error GoTo son
If Intersect(Target, [b:b]) Is Nothing Then Exit Sub
Cells(ActiveCell.Row - 1, "a") = Now
son:
End Sub
Çözüldü #3
evet fakat bikac sey var b hücresine değerleri elle girdiğim zaman tarih atıyor fakat b hücresi formülle hesaplanan bir hücre. formül sonucu sıfırdan farklı ize tarih atacak

verdiğiniz örnekte elle girilince tarih atıyor fakat b2 hücresini sildiğinizde a1 hücresindeki değeride güncelliyor.
Çözüldü #4
Sayın arachnanthe,

B hücresi formülle hesaplanan bir hücre demişsiniz öyleyse b hücresi değeri elle girelen bir yerden alıyor olmalı buna göre değişken hücreye atarsanız kodu işlem sorunsuz çalışacaktır.
Basit bir örnek daha ekliyorum burada işlem c hücresinin değerinin elle girildiği ve b hücresinin değerini değiştirdiği düşünülerek a hücresine tarih ataması yapılmıştır. Ayrıca işlem yapılan c hücresi içeriği silindiğinde a hücresindeki ilgili hücreden tarih de silinecektir.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

On Error GoTo son
If Intersect(Target, [c:c]) Is Nothing Then Exit Sub
If Target.Value = "" Then
Target.Offset(0, -2) = ""
Else
Target.Offset(0, -2).Value = Now
End If
son:

End Sub
Çözüldü #5
erkan bey çok teşekkür ederim yardımınız için.

hazırladığım şablonda şu aşama için çözüm oldu fakat merakımdan soruyorum hücre içeriği 0 değilse veya update edilmişse tarih yazdırma olabilirmi.
Çözüldü #6
Merhabalar, hücreye otomatik tarih atma kodu araştırırken bu siteyi buldum ve yeni üye oldum. Faydalanacağım bir site.
Benim aradığım bu koda ek olarak, B1 hücresine veri girdiğimde A1 deki tarihe artı yedi ekleyerek (yedigün sonrası) A2 hücresine otomatik tarih ataması, bu böyle aşağıya kadar inecek.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task