Skip to main content

AccessTr.neT

kullanıcı ve grup hesapları

kullanıcı ve grup hesapları

Çözüldü #1
Access 2003 'te geçerli bir veri tabanında kullanıcı ve grup hesapları oluşturdum ve kullanıcılara gerekli formları açmaları için yetki verdim.Ancak başka bir veri tabanı veya Access de yeni bir veri tabanı açmaya kalktığımda daha önceki kullanıcı ve grup hesaplarındaki kullanıcı ve parola sormaktadır.Halbuki verilen yetkiler neden geçerli veri tabanı için değilde tüm Access programı için geçerli oluyor.Bunu sadece geçerli (açık olan) veri tabanı için nasıl geçerli kılabilirim.
Çözüldü #2
Siz yeni bir MDW dosyası üzerinde işlem yapmalısınız. Çalıştığınız Tüm Access için geçerli olan System.mdw dosyası olduğundan bu problem ile karşılaşıyorsunuz.

Ayrıca çok rahatlıkla kırılabilen ve 2007 ile birlikte desteği kalkan bir yöntem ile çalışmamanızı tavsiye ederim.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
bilgileriniz için teşekkür ediyorum.Yeni bir mdW dosyasını nasıl oluşturacağım.Yoksa system.mdw 'nin kopyasını alarak o kopya üzerinden mi değişiklik yapcam
Çözüldü #4
Kopyasını alıp adınıda değiştirin ve o dosya üzerinde işlem yapın. O dosyanın mutlaka 5-10 farklı yere yedeğini alın. Sitede bir sürü MDW yi kaybedip programını açamayanların konusu var. Yetkilendirme işlemlerini yaptıktan sonra şifrelerin olduğu kağıdın çıktısınıda saklamanızda fayda var.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için saygılar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da