Skip to main content

AccessTr.neT

Derneklerde aidat ödeme ve gecikme hesabı

Derneklerde aidat ödeme ve gecikme hesabı

Çözüldü #1
1. Adidatlar ve Uyeler adlı iki tablom var,
2. Her ay başında üyelere Her Ay Başında Kira Tahakkuku Atama sorgusu ile o ayın aidat borcu atamalarını yaptırıyorum.
3. Her ay makbuz karşılığı ödemeleri Aidat Ödeme Menüsü üzerinden giriyorum.
4. Aidatlar tablosundaki bilgilere (borç ve ödeme miktarlarına) göre (her üye için)ay sonunda kalan bakiyeler üzerinden %2 gecikme miktarı hesaplasın ve Aidatlar tablosuna atama yapılsın istiyorum.
Bir türlü içinden çıkamadığım bu konuda, nasıl bir yol izlemem gerektiği hususunda yardım edecek arkadaşların gayretlerini bekliyorum.
Derneklerde aidat ödeme ve gecikme hesabı.rar
Son Düzenleme: 25/05/2012, 17:18, Düzenleyen: cmahmut.
Çözüldü #2
2003 olarak ekleyebilir misiniz.
Çözüldü #3
Sayın cmahmut;

Günaydın ve iyi pazarlar.

Aşağıdaki link belki işinize yarayabilir..

https://accesstr.net/konu-form-uzerinde-...-9623.html

Kolay gelsin.
Çözüldü #4
İsmail Küçükşengün Bey, mesajınızı pazertesi gördüm kusura bakmayın 2003 olarak programı gönderdim.
Derneklerde aidat ödeme ve gecikme hesabı 2003.rar
Çözüldü #5
Sayın;assenucler ilginize teşekkürler, siteyi daha önce taradım istediğim gibi bir çözüme ulaşamadım.
Ödemeler tablosunda,
1.Her ay sonunda ödeme var ise -ödemeden- (önceki ayların ödenmemiş gecikme toplamını) gecikmeyi düşecek,
2.Sonra yine ödemeden borcu düşecek ve kalan miktara % 2 gecikme hesaplayacak,
3.Ve Ödemeler tablosuna atayacak.
4.Burada 1.madde deki gecikme düşülürken -önceki aylarda ödemesi yapılmış gecikmelerin-dikkate alınması gerekir. İşin püf noktası burası. Yardımlarınızı bekliyorum.
Yoksa gecikme hesaplamada adaletsizlik olacak bu %2 bizim yönetmeliğimizde olan bir husus aidatını ödemeyenlere caydırıcı olsun diye konulmuş bir madde.
Çözüldü #6
Sayın ozanakkaya bu konuda bana yardımcı olacak bir arkadaştan yardım bekliyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task