Skip to main content

AccessTr.neT

kayıt sorunu

kayıt sorunu

Çözüldü #1
1 - kullanıcı girişi yaptığımda giriş saatini giriş yapan kişinin ID sini TBL_Kullanici_kayit tablosuna kayıt ediyor bunun yanında ben bilgisayar kullanıcı adı ve bilgisayar adınında tabloya kayıt edilmesini istiyorum kullanıcı girişinde ama yapamadım
2 - kullanıcı girişi yapıldıktan sonra yaşlandırma formunda kullanıcı bilgileri kısmında kullanıcı bilgilerinin yazılmasını istiyorum bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum

şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum....

YASLANDIRMA.rar
Çözüldü #2
Çok kısıtlı vaktimde dosyanıza bakayım dedim ancak baktım Access Penceresini Gizleme yapılmış hemen bıraktım.

Sorularınıza bakılmasını istiyorsanız Site Kurallarını incelemeniz menfaatinize olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
???

söylemek istediğinizi anlamadım ben Access formunda gizleme falan yapmadım ??
Çözüldü #4
arkadaşlar aşağıda nasıl bir yanlış yapıyorum yardımcı olurmusunuz...

CurrentDb.Execute "INSERT INTO tbl_Kullanici_Kayit ( [user],bilgisayar,kullanici,kulad ) " _
& " SELECT aktifkullanici(), '" & Environ("USERDOMAIN") & "' , '" & Environ("USERNAME") & "', me.kullanici.text "
Son Düzenleme: 17/05/2012, 17:54, Düzenleyen: TURAN6100.
Çözüldü #5
aşağıdaki kodu kullan,

DoCmd.RunSQL ("INSERT INTO Tbl_Kullanici_Kayit ( [user], giris, kulad, kulbil, kulmak ) SELECT [Formlar]![KullaniciGiris]![dogruyetki] AS İfade3, Date() AS İfade2, [Formlar]![KullaniciGiris]![kullanici] AS İfade1, [Formlar]![KullaniciGiris]![txtUserName] AS kulbil, [Formlar]![KullaniciGiris]![txtMachineName] AS kulmak FROM Tbl_Kullanici_Kayit;")

örneğin çalışmadığı (ctrl+alt+delete tuşlarına basıp accessi kapatmak bıkkınlık verdiği ) için deneyemedim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da