Skip to main content

AccessTr.neT

excel'e aktarmada hata

excel'e aktarmada hata

Çözüldü #1
undefined
Çözüldü #2
yazılımdada hata olusmus sanırım
haksızlık Karşısında eğilmeyiniz. Zira haklılığınız ile birlikte şerefinizide kaydedersiniz... (HZ ALİ)
Çözüldü #3
merhaba,
sanırım konuyu girmede hata oluşmuş,
siteden aladığım ekteki dosyada accessteki bilgileri excel'e aktarıyorum.
fakat access'te bir hücreye fazla bigi girip,excel'e aktar dediğimde Excel kodu hata veriyor.
bunu nasıl düzeltebilirim.
teşekkür ediyorum.
excel\'e aktarmada hata.rar
Çözüldü #4
Office'in hangi versiyonunda denediniz? Ben Office 2010 ile denediğimde sorunsuz olarak aktardığını görüyorum. Hiçbir sorun olmadan şu aşağıdaki metni aktardı. Ben bu metni Access'ten değil Excel'den D4 hücresinden kopyaladım:

1839'da Kocacık'ta doğduğu sanılan babası Ali Rıza Efendi aslen Manastır'a bağlı Debre-i Bâlâ'dandır dan. Babasının ailesi 14-15. yüzyılda Anadolu'dan bölgeye göç etmiş olan Yörüklerdendir. Daha sonradan ailesi Selanik'e göç eden Ali Rıza Bey, burada gümrük memurluğu ve kereste ticareti yapıyordu. Ali Rıza Bey, 1871 yılında 1857 yılında Selanik'e yakın Langaza'da doğan Zübeyde Hanım'la evlenmişti. Mustafa Kemal Atatürk, bu çiftin çocuğu olarak, Rumî 1296 olarak kayıtlı olmak ve günü belli olmamakla beraber 1881 yılında Selanik'te doğmuştur. Kendi doğum tarihini 19 Mayıs olarak ifade ve kabul etmiştir. Doğum Fatma, Ömer, Ahmet, Naciye, Fatma ve Makbule adlı beş kardeşi olsa da Mustafa ile birlikte sadece Makbule küçük yaşta ölmeden sağ kalabilmiştir. Öğrenim çağına gelen Mustafa'nın hangi okula gideceği konusunda annesi ile babası arasında anlaşmazlık çıkmıştı. Annesi Mustafa'nın Hafız Mehmet Efendi'nin mahalle mektebine gitmesini istiyor, babası ise o dönemki yeni yöntemlerle eğitim yapan Mektebi Şemsi İptidai’nde (Şemsi Efendi Mektebi) okumasını istiyordu. En sonunda önce mahalle mektebine başlayan Mustafa, birkaç gün sonra Şemsi Efendi Mektebi'ne geçti. 1888 yılında babasını kaybetti. Bir süre Rapla Çiftliği'nde dayısı Hüseyin'in yanında kalıp hafif çiftlik işleriyle uğraştıktan sonra Selanik'e dönüp okulunu bitirdi. Bu arada Zübeyde Hanım, Selanik'te gümrük memuru olan Ragıp Bey ile evlendi."
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #5
sn.mehmetdemiral
ilginiz için çok teşekkür ederim.
2003 kullanıyorum.
işyerinde de 2003 kullanıldığı için değiştirme imkanım yok.
nasıl yapabilirim.
teşekkür ederim.
Çözüldü #6
Ancak yarın bakabilirim. Şu an evdeyim ve 2010 kullanıyorum. İşyerine geçince yarın bakarım.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task