Skip to main content

AccessTr.neT

Mod LineNumber hatası

Mod LineNumber hatası

Çözüldü #1
arkadaşlar alt form sıra numarası kodu yıllardır kullanıyorum ama son 1 aydır bir hata var hata veriyor.
1
2
3
4
sıralıyor yrni kayıtta hata yazoyor
hata ekranının resmini yolluyorum
[Resim: 13306298311.jpg]
Son Düzenleme: 01/03/2012, 22:24, Düzenleyen: Ziya Guven.
Çözüldü #2
eğer söylediğiniz kod programın işleyişinde bir hata vermiyor ise bu kodu bir üst satıra yazarak hata vermeden geçmesini sağlayabilirisinz.
On Error Resume Next
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Çözüldü #3
=GetLineNumber([Form];"urungrupid";[urungrupid])
sürekli formda metnin veri kaynağı bu
bu sitede yayınlanan barkodlu satış programından benmi bi hata yaptım diye bunu denedim yine aynı hata çıktı

alta üste alma gibi bir olay yok hocam modül form yüklenince çalışıyor
acaba benin bilgisayada'mı bir hata var
bu hatayı veriyor ve veritabanı bozuluyor o zaman başka bilgisayarda'da açılmıyor anlayamadım gitti
Çözüldü #4
şu an dikkatimi çekti KeyValue= Null değeri almış orada bağlantı kurduğu yerin numarasını alması gerekiyor. kodları birdaha incelemen gerekiyor. orada sıra numarası vereceği yerin numarasını alması gerekiyor. örnek olmadığı için senni incelemen gerekiyor. başka bir örnekten aldı isen. metin kutuları, tablo adları ve diğer nesnelerin isimlerini kontrol et. düzelecektir. hatayı bulunca bilgilendirirsen sevinirim. tahminimce tek sorun nesnelerin bağlanamaması.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Çözüldü #5
yok hocam ya ben bu kodu yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum başka bir hata var normal çalışanlar'da bozuldu
Çözüldü #6
Hemşehrim keşke programın hatalı formunu ekleseydin. Bu şekilce sadece şu cevabı alabilirsin: "Değişkene Null değer geldiği için hata veriyor"
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task