Skip to main content

AccessTr.neT

anket değerlendirme programı hakkında

anket değerlendirme programı hakkında

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar uzun süredir forumu takipteyim Access a da başlangıç seviyesindeyim sizlere sormak istediğim bir kaç sorum olacak

bizim sağlık merkezimizin bir memnuniyet formu var bu formu Access formları ile kayıt altına alıp istatistikleri görmek istiyorum bunun için db yi nasıl oluşturacağımı bilemedim.

örneğin performans soruları var şunun gibi
doktorumuz ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşırmısınız

iyi kötü
güleryüzlü 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
hızlı işlem 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
hitap tarzı 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Gibi 4 adet soru var bunları ayrı tablo yapıp yani her soruyu tablo yapıp tablo elemanlarını güleryüzlü hızlı işlem gibi oluşturup her tabloya bi anahtar id atayıp birinci tablodaki anahtarla ilişkilendirmeliyim Access dersleri 1 alttaki resimdeki gibi mi yapmalıyım?
[Resim: resim13s.jpg]

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar[/align]

Ek Dosyalar
 musteri_memnuniyet_anketi.zip(14.14 KB)

Son Düzenleme: 26/01/2012, 16:28, Düzenleyen: denniz.
Çözüldü #2
Referans tablolarındaki verileri id değerleri ile işlem tablosuna kaydetmelisiniz. Bunun için en güzel yol açılan kutu ile verileri getirip, id değerleri anahtar değer kabul edip bunlar üzerinden işlem yapmaktır. Böylece görünürde id değerler yoktur ama işler hep onlarla yürür. Tabloya id değer kaydedilir ama bakıldığında referans kabul edilerek bulunduğu tablodaki asıl ifade getirilir. Böylece bir tabloya mesela 160 karakterden oluşan bir ifade değil onun 4 karakterden oluşan id değeri depolanır. Buna bir nevi coder eylemi gibi bakılabilir. Ama bunu bir form üzerinden kullanmak gerektiğinde tekrar decoder gibi çalışmak gerekir ve id değer söylenerek tablodaki asıl ifade görüntülenir. Bunun yararları ağaçların yararları gibi anlatılamayacak kadar çoktur. Img-grin) Siz örneğinizi atın da daha çok yardımcı olalım size...
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
hazırladığım örnek tabloyu 1. mesajıma ekledim Mehmet bey

bende açılan kutularla verileri girmeyi düşünüyorum ama düşünüyorum sadece örneklere bakarak araştırarak ilerlemeyi planlıyorum aklımda basamakladım önce tablolar sonra form sonra istatistik sonra da geliştirme işlemleri bakalım kalkabilecekmiyim altından

Bu arada cevabınız için teşekkürler

sevgiyle kalın...
Çözüldü #4
sorum güncelliğini korumakta arkadaşlar
Çözüldü #5
Sadece tablo ekleyerek olacak iş değil. Ana kurguyu bizden beklemiyorsunuzdur umarım. Siz tablolarınızı ve formlarınızı hazırlayın ki takıldığınız yerlerde yardım edilebilsin. Ayrıca daha çok insan yardım edebilsin diyorsanız, çalışmanızı mdb olarak ekleyin. Şahsen bende Office 2003 olduğu için sizin dosyanızı göremiyorum bileImg-grin))
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
Tabikide hayır ben sadece adım adım gitmek istediğim için önce tabloyla başladım doğru yaptım mı diye kusuruma bakmayın düşünemedim formu yaptım ancak çalışmalar diğer ofisteki bilgisayarımda olduğu için şu anda düzeltemiyorum en kısa zamanda düzeltirim
ilginiz için teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da