Skip to main content

AccessTr.neT

hatırlatma

hatırlatma

Çözüldü #1
sayın harun hocamın yapmış olduğu hatırlatma programını kullanmak istedim ama tam çözemedim. yardımcı olacak var mı acaba.

benim yapmak istediğim bir hatırlatma yazdıktan sonra beni belirli bir zaman önce (örneğin 1 gün önce veya 2-3 saat önce gibi) uyarması..

ikinci yapmak istediğim,, yaptığım hatırlatma ben bitti diyene kadar bana hatırlatması (örneğin saatte bir uyarması)

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

Ek Dosyalar
 Takvim_tdsharun.rar(324.14 KB)

Çözüldü #2
yardımcı olacak kimse yokmu acaba. sayın hocalarım ben program yapın demiyorum sadece eklediğim bu programda varmı bahsettiğim özellik. ben yapamadım. bana bu konuda yardımcı olurmusunuz
Çözüldü #3
Bir modül içine şu kodları yapıştırın:

Public Sub accesstr_denetle()
Dim acctr_varmi As Integer
Dim acctr_tar_bas, acctr_tar_bit As String

acctr_tar_bas = "#" & Format(Date, "yyyy") & "/" & Format(Date, "mm") & "/" & Format(Date, "dd") & "#"
acctr_tar_bit = "#" & Format(Date, "yyyy") & "/" & Format(Date, "mm") & "/" & Format(Date - 2, "dd") & "#"

acctr_varmi = DCount("tId", "tbl_Hatirlatma", "tTarih Between " & acctr_tar_bas & " AND " & acctr_tar_bit)

If acctr_varmi > 0 Then

MsgBox "2 gün içinde toplam " & acctr_varmi & " hatırlatmanız var", vbInformation + vbOKOnly, "AccessTr.Net Hatırlatıcı"

End If

End Sub

Daha sonra hatırlatma olup olmadığı noktasında uyarı almak istediğiniz her yerde şu kodu kullanın:

accesstr_denetle

bu kodu ister bir butona isterseniz bir formun yüklendiğinde olayına yapıştırabilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #4
Sayın waper2005 konu için lütfen olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapın.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
hocam kusura bakmayın modülü ekledim ancak, uyarı kodunu ekleyemedim
kodları yeni bir modül içine attım. uyarı kodunu nasıl yapacağım. yardımcı olursanız
Son Düzenleme: 27/01/2012, 13:26, Düzenleyen: waper2005.
Çözüldü #6
hocam geç cevap vermemin sebebi internete girememem. kusura bakmayın

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task