Skip to main content

AccessTr.neT

tabloya yeni sütun ekleme (araya)

tabloya yeni sütun ekleme (araya)

Çözüldü #1
Arkadaşlar mrb...visual basic de Access veritabanını kullanıyorum...sonradan yeni sütunlar eklemem gerekiyor..bu sefer araya yeni kolon eklemem gerekli oldu.bir kaç gündür uğraşıyorum çözemedim..

mysql'de var..

alter table 'tb' add Column 'turk4545' int after 'ad' gibi

ancak accessde bulamadım olmuyor..

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Çözüldü #2
Her ne kadar doğrusu sizin dediğiniz gibi sütun olsa da Access'de genellikle 'alan' kelimesini kullanıyoruz. Arama yaparken 'yeni alan' şeklinde deneyebilirsiniz. Örnek konular aşağıdadır:

vba kodu ile yeni bir vt oluşturmak

Bir tabloda alan adının olup olmadığını kontrol etme
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
access dilinde yanlış ifade için özür...

verdiğiniz liklerde işime yarar bişey bulamadım malesef...
yeni alan eklemeyle ilgili bir sorunum yok..ben iki alan arasına yeni bir alan eklemek istiyorum...

mesela alanad,alansoyad,alandt....
ben alansoyad ile alandt arasına eklemek istiyorum

kusura bakmayın..
Çözüldü #4
Yazdığınızı iyi okumamışım özür dilerim. Açıkçası bugüne kadar hiç böyle bir ihtiyacım olmadından dikkat etmemişim. En sona eklenmesi çalışma sistematiği açısından bir problem çıkartmasa da düzenli bir sıralama yapmak iyi olur. Araştıracağım dökümantasyonu bulabilirsem bir şeyler buraya tekrar yazarım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task