Skip to main content

AccessTr.neT

Ölçüte göre süzme işlemi

Ölçüte göre süzme işlemi

Çözüldü #1
FRM_CariOlustur formundan girdiğim firma adı , FRM_GunlukGirdi formuna firmanın ID si şeklinde yansıyor, yani firma adı gelmiyor...

mesela FirmayaGoreGunlukGirdiveGorevler formunda firmaya göre süzebiliyorum fakat aynı işlemi Frm_GünlükGirdi formunda gerçekleştiremiyorum.

Sanırım tabloları yanlış bağlıyorum, nasıl bağlamam gerekiyor?

en büyük problemim :görevleri "firma adına" göre, "göreve göre" (tekrar aranacak, randevu, eğitim) süzebilmek istiyorum. Bir türlü başaramadım Img-cray
yol gösterirseniz çok sevinirim günlerdir uğraşıyorum ... İlgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
 PROGRAM forum.zip(703.59 KB)
Çözüldü #2
Sorudan anladığım kadarıyla;

"FirmayaGoreGunlukGirdiveGorevler" formunu tasarım görünümünde aç, forma alt form olarak eklenen"Srg_GunlukGirdi alt formu" ve "Srg_Gorevler alt formu" isimli alt formların özelliklerini aç ve;
Üst Alanları Bağla: firmaa
Alt Alanları Bağla: FirmaAdi
şeklinde değiştir.

Bu şekilde açılan kutudan seçtiğin veriye göre altformlar yenilenir.

[Resim: 13261127991.jpg]

Açılan kutudan seçim yaptığında aşağıdaki gibi görünür.
[Resim: 13261128921.png]

Çözüldü #3
(09/01/2012, 15:40)sledgeab yazdı: Sorudan anladığım kadarıyla;

"FirmayaGoreGunlukGirdiveGorevler" formunu tasarım görünümünde aç, forma alt form olarak eklenen"Srg_GunlukGirdi alt formu" ve "Srg_Gorevler alt formu" isimli alt formların özelliklerini aç ve;
Üst Alanları Bağla: firmaa
Alt Alanları Bağla: FirmaAdi
şeklinde değiştir.

Bu şekilde açılan kutudan seçtiğin veriye göre altformlar yenilenir.

[Resim: 13261127991.jpg]

Açılan kutudan seçim yaptığında aşağıdaki gibi görünür.
[Resim: 13261128921.png]

Sayın Ozan Akkaya (sledgeab),

Değerli zamanınızı ayırdığınız için sonsuz teşekkür ederim.İnanın gönderdiğiniz yanıt bir sonraki adımlar için çok işime yaradı, bu noktada gerçekten tıkanmıştım.
Sağolun var olun saygılarımla...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task