Skip to main content

AccessTr.neT

Sayfa Toplamı ve raporlama

Sayfa Toplamı ve raporlama

Çözüldü #1
Arkadaşlar ben Access e yeni başladım. örnekteki tabloda haftalık tarihlere göre toplam alıp rapor almam gerekiyor. tarih aralığına göre toplam yapan ve her sayfanın baştan toplamını alan bir sorgu ve rapor nasıl yaparım.
.mdb kk.mdb (Dosya Boyutu: 568 KB | İndirme Sayısı: 17)
Çözüldü #2
Sn typen;
Accessi öğrendikçe ne kadar güzel bir program olduğunu göreceksiniz.
Yazdıklarınıza göre bir sorgu ve bir rapor oluşturdum, formunuzda düzenleme yaptım.
İyice inceleyin.
.rar kk.rar (Dosya Boyutu: 40,39 KB | İndirme Sayısı: 49)
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.
Çözüldü #3
sayın typen
bu gün iyi günündesin bakın ayhan hocamda birşeyler yapmış, bende yapmıştım şanslısın..Img-grin
örneğimi incele ufkunu açacaktır kolay gelsin
.rar kk-Celoy cevap.rar (Dosya Boyutu: 57,07 KB | İndirme Sayısı: 62)
Çözüldü #4
Çok teşekkür ederim. yalnız ben bu Access i öğrenemiycem galiba. bunu öğrenmek için bir yaş sınırı felan mı var acaba. yıllardır Excel kullanıyorum. ama Access te bu kadar zorlanacağımı düşünmemiştim. sizce hangi yolu izlemeliyim arkadaşlar. kitapmı alayım ? .
Çözüldü #5
Kitap alırsanız elbette iyi olacaktır özellikle hangi sıralama ile konulara çalışacağınızı bilirsiniz. Bir diğer konu kesinlikle mantık olarak Excel ile kıyaslamayın çünkü çok farklılar. Yavaş yavaş olacak öğrenme aşamaları acele edip ümitsizliğe kapılmayın.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task