Skip to main content

AccessTr.neT

iki tarih arası toplama

iki tarih arası toplama

Çözüldü #1
arkadaşlar ekteki örnekte bir türlü iki tarih arası kurum ve hasılat yaptıranadım. Prt formunda iki tarih arasını süzdürüyorum ama bunların toplamını tek raporda(rapor1) almak istiyorum. Çok uğraştım fakat kafam durdu. Birde" Yurt_disi+muay+pol" toplamları raporda yurtiçi satışlar(poliklinik) kısmına aldırmak için yardımlarınızı bekliyorum.
teşekkür ederim.
Ek Dosyalar
 Vezne_Hasılat.rar(107.46 KB)
Çözüldü #2
Sn Hegu örneğinizi incelemek istedim ancak; rapor1'i açamadım Access kilitleniyor. Siz açabiliyormusunuz? İsterseniz düzenleyip yeniden yükleyiniz.
Saygılar....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #3
sayın benremix,
bende de açarken zorlandı. Fakat biraz beklerseniz yazıcıdan kaynaklandığının uyarısını veriyor ve sizdeki yazıyı görerek uyarı verdikten sonra açıyor. Bende şimdi açtım onu yinede yolluyorum. inşallah bu sefer açar.

Ek Dosyalar
 Vezne_Hasılat1.rar(115.12 KB)
Çözüldü #4
syn hegu formda kullandığınız liste kutusunun kayıt kaynağı ile raporun kayıt kaynakları aynı değil hesaplamayı ondan yapmıyor gözden geçirirmisin
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #5
Sayın Coskun0559,
dediğinizi yaptım. Fakat bu sefer rapor iki tane oluyor bir inceliyebilirmisiniz.
teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
 Vezne_Hasılat1.rar(110.36 KB)
Çözüldü #6
Toplam sorgusunu tasarım görünümünde aç Sql kodunu aşağıdaki ile değiştir.
SELECT DISTINCTROW [Tablo1 Sorgu].Kr, [Tablo1 Sorgu].Ne_Ol, Sum([Tablo1 Sorgu].Kasa) AS [Topla  Kasa], Sum([Tablo1 Sorgu].Yurt_disi) AS [Topla  Yurt_disi], Sum([Tablo1 Sorgu].muay) AS [Topla  muay], Sum([Tablo1 Sorgu].Pol) AS [Topla  Pol], [Topla  Yurt_disi]+[Topla  muay]+[Topla  Pol] AS Toplam, Sum([Tablo1 Sorgu].Ront) AS [Topla  Ront], Sum([Tablo1 Sorgu].Di_ge) AS [Topla  Di_ge], Sum([Tablo1 Sorgu].Sart_bed) AS [Topla  Sart_bed], Sum([Tablo1 Sorgu].Gecici_te) AS [Topla  Gecici], Sum([Tablo1 Sorgu].Kesin) AS [Topla  Kesin], Sum([Tablo1 Sorgu].Alici) AS [Topla  Alici], Sum([Tablo1 Sorgu].Soz_pul) AS [Topla  Soz_pul], Sum([Tablo1 Sorgu].is_av) AS [Topla  is_av], Sum([Tablo1 Sorgu].Kira) AS [Topla  Kira], Sum([Tablo1 Sorgu].Ge_faiz) AS [Topla  Ge_faiz]
FROM [Tablo1 Sorgu]
GROUP BY [Tablo1 Sorgu].Kr, [Tablo1 Sorgu].Ne_Ol
HAVING ((([Tablo1 Sorgu].Kr) Like [Forms]![Prt]![UNV] & "*" Or ([Tablo1 Sorgu].Kr) Like [Forms]![Prt]![UNV] & "*") AND (([Tablo1 Sorgu].Ne_Ol) Like [Forms]![Prt]![Nere] & "*" Or ([Tablo1 Sorgu].Ne_Ol) Like [Forms]![Prt]![Nere] & "*"));

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da