Skip to main content

AccessTr.neT

Sapma Yönetimi Programı

Sapma Yönetimi Programı

Çözüldü #1
Merhabalar

Şöyle bir şey yapmak istiyorum

Personel isimleri belli ayrıca ürün isimleride başka tabloda bu iki tabloyu ana tablo ile ilişiklendirmek istiyorum faka bir türlü çözemiyorum bu konuda yardımlarınız rica ediyorum
saygılar
Ek Dosyalar
 Sapma.rar(108.53 KB)
Son Düzenleme: 04/01/2012, 11:03, Düzenleyen: qwerty0615.
Çözüldü #2
örneğinizi ekleyin .yardım yapılacaktır
Çözüldü #3
Tabloyu eklemişsiniz ancak o kadar tablo varki hangi hangisine bağlanacak,ilişkilendirilecek belli değil en iyisi siz önce yedeğinizi alıp buraya ise sadece yapılacak tabloları olan bir veritabınını ekleyin ,diğer tüm lazım olmayanları silin bu hali ile yardım edecek kişide açınca korkup kaçacak ,çünkü bunu ayırmak için kimsenin vakti yok ..siz değim gibi ekleyin mutlaka bakılacaktır,benim vaktim olursa bende bakabilirim ama bu hali ile değil,ha birde tablo isimlerini belirterek açıklama eklerseniz daha iyi olur , kolay gelsin
Çözüldü #4
Access Dersleri kategorisine soru açmamanızı rica ederiz. Ayrıca Site Kuralları nı incelerseniz kullanıcı adınızın önemini göreceksiniz. Bu şekilde bir kullanıcı adı olunca doğal olarak lakayt kalabiliyor insan.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
hocam düzelttim personel ve ürün isimi birinci tablo ile ilişik olmalı bunlar sabit değerler olacak
Ek Dosyalar
 Sapma.rar(105.83 KB)
Son Düzenleme: 04/01/2012, 15:14, Düzenleyen: qwerty0615.
Çözüldü #6
Sn qwerty0615 örneğinizi biraz inceledim. Personel tablosunda ürün ismi olmamalı. Sapma tablosunda olsa yeterli. İlişkilerde bir sürü tablo tekrarı yapılmış. Ne istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor. Hoş epeydir siteye girip konunuzu takip te etmmişsiniz. Bu nedenle konunuzu taşyorum. Eğer konunuz güncel ise lütfen tekrar belirtirsiniz.
Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da