Skip to main content

AccessTr.neT

koşullu biçimlendirme

KARAHİSARLI
KARAHİSARLI
11
4438

koşullu biçimlendirme

Çözüldü #1
excelde a 2 hücresine 5 yazdığımda diktörtgen çerçevenin sarı olmasını, metin kutusuna da 5 yazmasını istiyorum.

eğer a2 hücresinde 10 varsa bu defa diktörtgenin mavi metin kutusnun da 10 olmasını istiyorum.

hatta b sütununa belirleyeceğim renklere göre ayarlama yaparsa daha iyi olur örneğim ektedir.
bu konuda neyi nasıl yapabilirim.

bağlantı kodu
Ek Dosyalar
 örnek.rar(6.65 KB)

excelde a 2 hücresine 5 yazdığımda diktörtgen çerçevenin sarı olmasını, metin kutusuna da 5 yazmasını istiyorum.

eğer a2 hücresinde 10 varsa bu defa diktörtgenin mavi metin kutusnun da 10 olmasını istiyorum.

hatta b sütununa belirleyeceğim renklere göre ayarlama yaparsa daha iyi olur örneğim ektedir.
bu konuda neyi nasıl yapabilirim.
Son Düzenleme: 05/12/2011, 20:29, Düzenleyen: KARAHİSARLI.
Çözüldü #2
Merhaba;

Örneği inceleyebilirmisiniz.

Dim Sayi As Integer

Sayi = Sheets("Sayfa1").Range("B1")

If (Sayi >= 1 And Sayi <= 5) Then

ActiveSheet.Shapes("Digdortgen1").Fill.ForeColor.SchemeColor = 5

ElseIf (Sayi >= 11 And Sayi <= 15) Then

ActiveSheet.Shapes("Digdortgen1").Fill.ForeColor.SchemeColor = 51

ElseIf (Sayi >= 16 And Sayi <= 20) Then

ActiveSheet.Shapes("Digdortgen1").Fill.ForeColor.SchemeColor = 4
Else

ActiveSheet.Shapes("Digdortgen1").Fill.ForeColor.SchemeColor = 17

End If

Ek Dosyalar
 Örnek_Schworse.rar(14.39 KB)

Kolay gelsin..
Çözüldü #3
hocam örneği inceledim sayı yazan yere farklı rakamlar yazıyorum diktörtgende ve metin kutusunda bir değişiklik olmuyor, birde visual bacic kod yazma yerini bulamadım office 2010 kullanıyorum, internetten araştırdım, dosyadan seçeneklerden şeridi özelliştir geliştirici falan diyor ama benim officede yok bu
Çözüldü #4
Merhaba;

Excel 2007 olarak eklenti revize edilmiştir. vb kod paneline alt f11 tuşarı ile ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin..
Çözüldü #5
teşekkürler hocam sağolun
Çözüldü #6
hocam sayı yazdığımız yere rakamları yazınca dikdörtgenin renkleri değişiyor süper olmuş, birde bu sayıyı diktörtgenin içindeki metin kutusuna yazdırmanın yolu nedir

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da