Skip to main content

AccessTr.neT

Parçalanan Rakamları Bir Artırma

mazhartaktak
mazhartaktak
3
2168

Parçalanan Rakamları Bir Artırma

Çözüldü #1
Arkadaşlar, Örnekt verdiğim şekilde veriyi (Yani TC Kimlik Numarası) SORGU KISMI'nda paraçalara ayırdıktan sonra bir rakam artırmasını istiyorum

Mesela
1 Rakamını alınca diğer hücreye 2
2 Rakamını alınca diğer hücreye 3
3 Rakamını alınca diğer hücreye 4 yazacak Yani bir artacak. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese iyi akşamlar..

Ek Dosyalar
 Sicil.rar(9.39 KB)
Çaresizlik yoktur dostum, çare olmayan vardır
mazhartaktak, 12-04-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Neresi nasıl artacak ben anlamadım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Ben olayı tam olarak algılayamadım ancak;
Kod:
1: Mid([TC KİMLİK NO];1;1)+1
şeklinde işinizi görüyormu?

Çünkü zaten ayrılma işlemi mid fonksiyonu ile hallolmuş, örneğinizdeki 12345678901 numarasının ilk rakamı olan 1-->2 olarak, 2-->3 olarak.....vb.oluşacaktır.
Neticede sorgunuz;
SELECT Tablo1.[TC KİMLİK NO], Tablo1.[ADI SOYADI], Tablo1.GÖREVİ, Tablo1.[SİCİL NO], Mid([TC KİMLİK NO],1,1)+1 AS 1, Mid([TC KİMLİK NO],2,1)+1 AS 2, Mid([TC KİMLİK NO],3,1)+1 AS 3, Mid([TC KİMLİK NO],4,1)+1 AS 4, Mid([TC KİMLİK NO],5,1)+1 AS 5, Mid([TC KİMLİK NO],6,1)+1 AS 6, Mid([TC KİMLİK NO],7,1)+1 AS 7, Mid([TC KİMLİK NO],8,1)+1 AS 8, Mid([TC KİMLİK NO],9,1)+1 AS 9, Mid([TC KİMLİK NO],10,1)+1 AS 10, Mid([TC KİMLİK NO],11,1)+1 AS 11
FROM Tablo1;
şeklinde gerçekleşecek.
Çözüldü #4
Teşekkür ederim, Bunu istemiştim. Ben yapıyırum ancak rakamı yani +1'i parantez içine yazıyordum. Teşekkür eder İyi Çalışmalar Dilerim..
Çaresizlik yoktur dostum, çare olmayan vardır
mazhartaktak, 12-04-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task