Skip to main content

AccessTr.neT

Sayısal alanı metin alanına çevirme sorunu

Sayısal alanı metin alanına çevirme sorunu

Çözüldü #1
Selamlar,,

Tabloda StokNO alanı sayısal alandı .Daha sonra bunu tüm tablolarda metin alanına çevirmek istedim. ve ölçüt ifadesi gerektiren yerlerde CVar([StokNO]) şeklinde yazdım.
Çoğu yerlerde bir sorun çıkmazken Stok kartı tablosunda Dlookup fonksiyonuyla kullandığım bazı alanlarda hata verdi. Hatanın nerden kaynaklandığını bulamadım. Acaba yazılan formüllerdemi hata var. Ustalardan yardım bekliyorum....
.rar MetiAlanıSorunu.rar (Dosya Boyutu: 157,35 KB | İndirme Sayısı: 11)
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.
Çözüldü #2
Alan adında CVar kullanmayacaksınız sadece değerlerde kullanacaksınız.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
(20/11/2011, 18:38)alpeki99 yazdı: Alan adında CVar kullanmayacaksınız sadece değerlerde kullanacaksınız.

Sayın alpeki,,

Dediğinizi tam anlmdım ama alanlarda kullanmıyorum zaten. sadece ölçüt kriterlerinde kullanıyorum.
Örnek:=DLookUp("StokAçılışÇıkanMiktar";"CVar([StokNO])=" & CVar([StokNO])) Buna benzer diğer ifadler çalışırken bu ifade çalışmıyor.
Çözüldü #4
Burada bir kere tablo adını yazmayı unutmuşsunuz. Elimdeki işim bitsin ayrıntılı inceleyeceğim.
İkinci kutunun değeri :

=DLookUp("[StokAçılışÇıkanMiktar]";"[StokKartı]";"CVar([StokNO])=" & CVar([StokNO]))

yapınca her yer düzeldi.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Sayın Apleki,

Çok teşekkür ederim . Kopyala yapıştır yöntemiyle yaptığım için eksik kopyalamışım. problem hallolmuş. okadar incelememe rağmen farkedemedim. sanırım ustalık burda.

bu arada geç cevap verdiğim için özür dilerim. soruyu işyerinden. cevabı evden verdiğim için.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task