Skip to main content

AccessTr.neT

İff de merak ettiğim

accestr seven
accestr seven
15
4613

İff de merak ettiğim

Çözüldü #1
Değerli dostlar
iff ile ilgili çalışmalarımı sürdürüyorum.iff de oluşturduğum şartlı istekten sonra 15.si çalışmadı.Acaba diyorum sadece 14 adetlik kurala cevap veriyor.14 den sonrası için şartlı isteklere yanıt alamayacak mıyım.?
Çok merak ettim.Cevabınızı bekliyorum.Saygılar

Çalışmam şu şekilde idi.Bundan sonra eklediklerimde sorun oluşuyor.

GÖREVLİSİ: IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Buğdaypazarı-1";"M Kaya";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="MKE";"N Kek";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Yeni-1";"N K e";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Yeni-2";"Ali Çel";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Buğdaypazarı";"Hkan Esn";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Buğdaypazarı-2";"H Esin";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Karataş";"Çolsa";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Hastane";"A Çil";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Aksu";"A Ersoy";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Cumhuriyet";"M Genç";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="İl Dışı";"Mektupla Gönderilecek";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="BKuaför";"B Kaleci";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Mimarsinan";"A Usta";IIf(([Adres_iletisim_Profil])="Alibey";"M Çlk"))))))))))))))
accestr seven, 26-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 16/11/2011, 10:31, Düzenleyen: accestr seven.
Çözüldü #2
Bu işlemi deneyebileceğimiz bir örnek ekleseniz daha iyi olacaktı, ancak size tavsiyem bu tür kalabalık işlemlerinizi Switch fonksiyonu kullanarak gerçekleştirmeniz olacaktır.
Çözüldü #3
Aynı alanın 14 farklı değerini IIF ile kontrol etmek ve değer getirmek doğru değil.

Bir tablo oluşturmak ve bu Adres_iletisim_Profil değerlerini ve karşılığında aldığınız değerleri girip,
sorguda mevcut tablo ile ilişkilendirerek bu verilere ulaşmak veritabanı mantığına uygun olur.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #4
Çok değerli dostlar
Tavsiyelerinize teşekkürler.Ben de tek tek manuel değer girmeyeyim diye ve aynı zamanda iff olayını geliştireyim diye düşünmüştüm.Teşekkürler
accestr seven, 26-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #5
Sonuçta IIF formülüne de tek tek manuel değer giriyorsunuz!
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #6
Sn accesstr seven; Bence Sn seruz hocamın belirttiği gibi, aslında bu konu üzerinde düşünmeye bile gerek kalmadan tablo ile yapılması gereken hususlardandır. Ancak iç içe IIF veya bir kaç IIF fonksiyonunun kullanılmasına ihtiyaç hasıl olduysa Switch fonksiyonu kullanarak olayı çözebiliriz. Sonuç olarak sizin durumunuzda tablo ve sorgu ile bu işi halletmek daha mantıklı olacaktır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task