Skip to main content

AccessTr.neT

açılan kutuda geçerli tarih ve yeni kayıt ekleme

saglikci_salih
saglikci_salih
3
1807

açılan kutuda geçerli tarih ve yeni kayıt ekleme

Çözüldü #1
iyi günler kusura bakmayın bayramdan önce bu projeyi bitirmek istiyorum. kusuruma bakmayın arkadaşlar projemde ocak 2011 den ocak 2013 ye kadar uzayıp giden (bu aralık 2013 e kadar uzuyacak) değer listeli bir Dönem açılır kutusu var. Bu kutuya tıkladığımda 25 tane ay çıkıyor karşıma buda kullanışlık açısından hiç de hoş gözükmüyor. Yapmaya çalıştığım dönemi öyle bir yapayımki ocak 2011 den ekim 2011 e kadar bütün eski dönemleri otomatik göstersin birde icinde bulunduğumuz ayı eklesin diğerlerini göstermesin ve içinde bulunduğumuz aya tıklandığında yeni kayıt açsın.
örnek
ocak 2011
şubat 2011
...
...

ekim 2011
kasım 2011 , icinde bulunduğumuz ay secildiğinde yeni kayıt açsın ve değer listesindeki diğer aylar gözükmesin sadece ay atladığında sonraki ay eklensin açılır kutuya şu kodu kullanmıştım
Kod:
Format(Date();"mmmm yyyy")
buda sadece içinde bulunduğumuz ayı ekliyor ve diğer ayları değiştiriyor. Bana bunu yapabilecek kodları ve nereye ekliyeceğimi yazarsanız sevinirim gerisini hallederim.Img-cray
bitsin şu çalışma artık yapamadıkca moralmende çöküyorum.

.rar Aylık Çalışmalar2003.rar (Dosya Boyutu: 56,1 KB | İndirme Sayısı: 14)
saglikci_salih, 28-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
acılan kutudan iki adet yapsam ve biri daha önceki dönemleri kaydetse diğerinede
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
tıklandığı olayına yazsam ve yeni kayıt acsam ama içinde bulunduğum dönemi nasıl yazacam "Format(Date();"mmmm yyyy")" bu kodu daha önce dönemin, denetim kaynağına yazıyordum.şimdi ise dönemin denetim kaynağı tabloya bağlandı bir yol gösterirseniz sevinirim.
biraz daha uğraşsam bulacam ama kafam durdu ne yazıkki
Son Düzenleme: 04/11/2011, 22:25, Düzenleyen: saglikci_salih.
Çözüldü #3
Hangi aydaysanız o yıla ait ayları ve yılları açılan kutunuza ekler...

Ekle adlı formunuzda yapılmıştır. İyi çalışmalar....

Dener ve geri dönerseniz sevinirim...
.rar Aylık Çalışmalar2003 ver [email protected] (Dosya Boyutu: 75,59 KB | İndirme Sayısı: 25)
Please return your positive or negative ...
Çözüldü #4
Öncelikle kurban bayramınızı kutlar ailenizle daha nice bayramlara kavuşmanız temenni ederim. Çok teşekkür ediyorum. Gerçekten visual basic' in piri olmuşsunuz.Kodları inceledim. Süper bir mantık kurmuşsunuz.Tekrar çok ama çok teşekkür ederim.+rep+rep+repHalay
Son Düzenleme: 06/11/2011, 10:57, Düzenleyen: saglikci_salih.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task