Skip to main content

AccessTr.neT

Outlook da form tasarlayarak gelen mailiokundu olduğunda Access e otomatik ekleme nasıl yapılır

mstcetin
mstcetin
1
2454

Outlook da form tasarlayarak gelen mailiokundu olduğunda Access e otomatik ekleme nasıl yapılır

Merhabalar;
Daha önceden microsoft webcast de Turgay Hocam yayınlandı ama tekrar bulamıyorum. Sorum şu Office Outlook programında bir form tasarlanıyor. Bu form tahminim info path ya da başka bişeyle tasarlanıyor. Formda alt birimlerden 1 ya da birden fazla (örneğin fatura bilgileri bir kayıt ve faturadaki detay kalemleri çok kayıt şeklinde) tasarlandıktan sonra hazırlanan outlook mail şablonunu doldurulmasını ve bana geri gönderilmesini istiyorum. Bana geldikten sonra ben okundu olarak işaretlediğimde outlook access'te tasarlanan ilgili tablolara gelen mailleri kayıtlarını database'e ekliyor. Aslında süper bişey bunun için outlook, Access ve office programlarının extra kurulan infopath (emin değilim) programları ile birlikte yapılıyor. Bu webcast ile paylaşsanız olur.
bende merak ediyorum. bir çalışmamda bunu kullanmıştım ama form tasarımını bir türlü başaramamıştım.
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da