Skip to main content

AccessTr.neT

Resim ekleme

Resim ekleme

Çözüldü #1
Sn. BlackEagle nin Forma Resim Ekleme, Kopyalama ve Arşivleme başlıklı konusundaki kodları kendi çalıştığım örneğime uyguladım ancak eklemiş olduğum form üzerindeki buton yardımıyla Windows Resim ve Fax görüntüleyicisini kullanarak çağırmak istiyorum çeşitli örnekler denedim başaramadım Tablomda şu an kullanmadığım (kafam karıştığı için) resimlerin yolunu depolayacağım alanım mevcut.

Not: 17:00 da paydos olduğu için yaklaşık 20 dakika kadar iş yerinden 17:45 ten sonra evden bakabilirim.
.rar iscinar.rar (Dosya Boyutu: 144,09 KB | İndirme Sayısı: 52)
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #2
Ben örnek teşkil etmesi açısından sadece zeyil için resim açmayı yapıyorum siz diğerleri için yaparsınız.
Zeyil altındaki resimyol benim bilgisayarıma göre ayarlı siz kendi bilgisayarınıza göre denetim kaynağını düzeltin.

="C:\Users\AmonRa\Desktop\iscinar\zeyil\" & [Plaka] & ".jpg"

yerine

="C:\Users\Kendi Kullanıcı adınız\Desktop\iscinar\zeyil\" & [Plaka] & ".jpg"
.rar iscinar.rar (Dosya Boyutu: 70,01 KB | İndirme Sayısı: 114)
Çözüldü #3
Sn. boolean_
Çok teşekkür ediyorum. O kadar çok örnek kurcaladım ki en sonunda kafam karışmıştı. İlk olarak zeyili ayarladım çalıştı şimdi diğerlerinin uyarlama işlemini yapıp daha sonra da iş yerindeki asıl formuma monte ederim. Tekrar teşekkür ediyorum.
Çözüldü #4
İncelediğim örnekler o kadar karışıktı ki sizin işleminiz gayet kestirme bir yolmuş. Daha önce Global modülünüzle kapatılan kayıt tarihiyle yeni kayıt açma sorunumu çözmüştünüz. Bu gün de ona benzer bir örneğinizi inceledim tek kelimeyle mest oldum. Çözümlerinizi ilgiyle takip ediyorum.
Çözüldü #5
Yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Güle güle kullanın
Çözüldü #6
windows sistem32 içinde shell.dll dosyası olmasına rağmen bu hatayı veriyor programı çalıştırıp resim eklemek istediğimde bir fikriniz varmı, OFİS2010 64 BIT

[Resim: 59789715.jpg]

Son Düzenleme: 03/01/2012, 23:43, Düzenleyen: sudamlasi79.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task