Skip to main content

AccessTr.neT

Form Üzerinde Combo Boxtan Seçilen Değere Göre Değerin Gelmesi

Form Üzerinde Combo Boxtan Seçilen Değere Göre Değerin Gelmesi

Çözüldü #1
Merhaba,
Ben accesse yeni merak sarmış biriyim. Bende bir form üzerinde bulunan combobox dan seçilen bir veriye göre ona bağlı olan bilgilerin aynı form üzerinde bulunan bir subformda görmek istiyorum. Mesela sizin formunuzun üzerindeki combobox dan 6A sınıfını seçtiğimizde 6A sınıfındaki öğrencilerin No ve Ad soyadlarını görüntülemek gibi. Yardımcı olabilir misiniz?
Çözüldü #2
örneğinizi ekleyin
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #3
Bir form üzerinde bulunan bir altform ana forma bağlanarak kullanılabilir. Bunun için Access zaten size sihirbazlarla yardım ediyor. Bu durumda da bir "sınıflar" tablonuz olduğunu, bu tabloda da sınıf-öğrencino ve adsoyad olduğunu varsayalım. Şimdi form üzerine bir açılankutu koyun. Bunun denetim kaynağını da tablo veya sorgu olarak seçerek bir seçme sorgusu üzerinden sınıfların süzülmüş listesini kullanın. Sonra da form üzerine bir alt formla sınıflar tablosunun tamamının gelmesini sağlayın. Bu işlem sırasında Access sizden, ana formla olan bağlantıyı kurmanızı ister. İşte burada açılan kutu içeriği ile alt form üzerindeki "sınıf" değerini bağlayın. Böylece alt formla ana form bağlanmıştır. BU arada altformun veri kaynağının da bir seçme sorgusu üzerinden gelmesi ve sınıflarını seçime gçre süzülmesi gereklidir. Sizin için hızlıca oluşturduğum örneği inceleyiniz.
.rar OKUL.rar (Dosya Boyutu: 18,03 KB | İndirme Sayısı: 75)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #4
Konu taşınmıştır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task