Skip to main content

AccessTr.neT

veri yenilenmesi

veri yenilenmesi

Çözüldü #1
arkadaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. basit bir evrak kayıt projesi hazırlamaya çalıştım. küçük bir yardımınıza ihtiyacım var. şimdi ekte göndermiş olduğum formda bir evrağın veri girişini yaptıktan sonra en altta bugüne kadar yapılan evrakların sayısı gösteriliyor. bu göstermemin sebebi yeni bir evrak geldiği zaman formda yer alan Kayıt No hanesine hangi sayının verileceğininin bilinmesi.
şimdi sizden istediğim şey aynı anda 5-6 adet evrak geldiği zaman ve bunları kayıt yapmam esnasında en son verilen sayının bilinebilmesi. yalnış yapılmaması amacıyla tekrar tekrar ana menüye dönmem gerekiyor.
bu ana menüye dönmeden veri girişini kaydettikten sonra en altta bulunan sayının otomatik olarak güncellenmesini istiyorum. yani ana menüye dönmeden form üzerinde kaydet butonuna bastıktan sonra en son sayıyı anlık olarak görmek istiyorum.
Umarım konuyu anlatabilmişimdir. şimdiden herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim. saygılar..
Çözüldü #2
Kaydet butonunda Makro kullanmışsınız. Böyle durumlarda daha sorunsuz kullanım için Vba kodları yazsanız daha iyi olur.

DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord
Me.Requery

Ayrıca siteye dosya eklerken lütfen tasarım penceresine geçmek için ayarları bizim yapmamıza gerek kalmasın --> Site Kuralları
.rar İdari Büro Evrak Kayıt Projesi_alpeki99.rar (Dosya Boyutu: 107,01 KB | İndirme Sayısı: 25)
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
sayın hocam yardımınız için çok teşekkür ederim.saygılar..
Son Düzenleme: 29/07/2011, 10:43, Düzenleyen: alperadn01.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da