Skip to main content

AccessTr.neT

Form üzerinde farenin yeni kayıt açmasını nasıl engelleriz?

Form üzerinde farenin yeni kayıt açmasını nasıl engelleriz?

Çözüldü #1
Ekte gönderdiğim çalışmamda
Trafik Ceza sekmesinde araçlara kesilen ceza bilgilerini takip ediyorum. Yeni ceza işlemek için Aynı sekmeden Ceza Formu butonuyla Açtığım form üzerinde Liste kutusundan seçtiğim kayda çift tıklayarak gerekli bilgileri forma alıyorum. buraya kadar herşey normal ancak form açılıp farenin tekerleği ileri geri yapılınca Araçlar Ceza tabloma boş kayıtlar ekleniyor. Bu durumu engellemek için Plaka alanına veri girişi gerekli yaptığım zaman (örneğin şu anki hali) null değer içeremez hatası alıyorum. Hatalı yaptığım yer neresidir ve çözüm olarak belki daha verimli çalışma sağlayacak önerileriniz nelerdir?
.rar araclar iscinar.rar (Dosya Boyutu: 106,13 KB | İndirme Sayısı: 13)
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #2
Farenin tekerleğini döndürdüğünüzde kayıtlar arasında dolaşmayı engellemek istiyorsanız iki yolu var.

A- 2007 veya 2010 versiyonuna geçiş yapmalısınız.
B- https://accesstr.net/konu-farenin-tekerl...48#pid3748 inceleyiniz.

Tabloda zorunlu alanlar belirlemişsiniz. Kayıtlar arasında dolaşınca değer yazmadığınız için bu uyarıyı verir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Aşağıdaki konuyu inceleyiniz.
Fare tekerleği - MouseWhell On/Off

Galiba pişti olduk.
Çözüldü #4
Aşağıdaki Örneği İnceleyiniz.
.rar Mouse_İptal_life.rar (Dosya Boyutu: 39,44 KB | İndirme Sayısı: 22)
Çözüldü #5
(27/07/2011, 00:06)sledgeab yazdı: Galiba pişti olduk.

Lol
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
Ben cevap yazana kadar cevaplar gelmiş bile Img-grin

bende pişti olmuştum ayıp olur artık diye sildim cevabı Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task