Skip to main content

AccessTr.neT

Kapatılan kaydın verileri ile yeni kayıt açmak

Kapatılan kaydın verileri ile yeni kayıt açmak

Çözüldü #1
Öncelikle dün gece bu soruyu daha önce cevaplanmış konu içinde sorduğum için kural ihlali yaptığımdan dolayı forum yönetici ve üyelerinden özür diliyorum.
Yeni kayıt şartı koyduğumuz altformda, ilk zimmeti kapatmadan yeni zimmete izin vermedik.
Şimdi ise Zimmeti kapatılan kaydın iade tarih ve saatini yeni açılan kaydın teslim tarih ve saati olarak getirebilirmiyiz?
.rar Arac_Zimmet.rar (Dosya Boyutu: 59,95 KB | İndirme Sayısı: 11)
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #2
Programın işleyişini tarif eder misiniz? Nerede yeni kayıt eklenince neredeki kayda göre ne yapacak örneklendirirseniz iyi olur.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
AnaForm üzerinde plakasından çağırdığımız aracı altformda bir birime veya kullanıcıya zimmet yapıyorum.
Araç garaja çekildiğinde veya birimler arası takas yapılacağı zaman ilk zimmeti kapatıp yeni bir zimmet yapıyorum.

Örneğin 34 ABC 01 plakalı araç ilk olarak A Birimine zimmetlenmiş daha sonra 15.07.2011 saat 10:15 te buradan alınıp B Birimine verileceği zaman
altformda A Biriminin İade Tarihi ve iade Saati alanlarına gireceğim değerler B Birimi için açacağım yeni kaydın Teslim tarihi ve saati olarak otomatik gelmesini istiyorum.
Çözüldü #4
Diyelim ki A biriminin zimmetindeki araç B birimine zimmetlenecek. A birimindeki zimmet kaydına zimmetin bitiş tarihi ve saati yazıldığı anda aşağıya da yeni kayıt açılsa olur mu? Ya da soru sorulsa "yeni birim için zimmet kaydı yapılacak mı?" şeklinde. Evet deyince de yeni kaydı oluştursa. Çünkü o satırda bulunduğumuz sırada bu işi yapmak daha kolay. Aktif kayıtta değilken en son kayda ulaşmak için zimmet numarasına göre filtreleme yaparak son kaydı bulmak falan gerekecek. Bu durumda bir liste kutusu üzerinden en büyük kaydı almak daha kolay olabilir. Ama eğer siz o an üzerinde işlem yapılan zimmet kapama eylemi sırasında hemen yeni kayıt açılsın derseniz iş daha kolay olacaktır.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #5
(15/07/2011, 12:48)mehmetdemiral yazdı: Diyelim ki A biriminin zimmetindeki araç B birimine zimmetlenecek. A birimindeki zimmet kaydına zimmetin bitiş tarihi ve saati yazıldığı anda aşağıya da yeni kayıt açılsa olur mu?

Doğrudur zaten anlatmak istediğim de buydu zimmetler arasında boşluk olmamalı başka bir birime de verilse garaja da çekilse zimmet kaydı o an yapılmalı ki trafik cezaları geldiğinde sorumlusu bulunabilmeli.

(15/07/2011, 12:48)mehmetdemiral yazdı: Ya da soru sorulsa "yeni birim için zimmet kaydı yapılacak mı?" şeklinde. Evet deyince de yeni kaydı oluştursa.

Soru sormasına gerek yok çünkü o an üzerinde işlem yapılan zimmet kapama eylemi sırasında hemen yeni kayıt açılacak.
Çözüldü #6
sayın mehmetdemiral;
soru sorulanınıda ekleyebilirseniz istifade etmiş oluruz.
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task