Skip to main content

AccessTr.neT

adres kaydı

adres kaydı

Çözüldü #1
Selamlar,
Siteden indirdiğim adres programı ile formdan kişisel bilgiler ile adres bilgilerini oluşturmak istiyorum. Fakat Form1 den kayıt ekle butonuna tıkladığımda her seferinde tablodaki kayıtların tümünü kaydediyor. Ben Form1 e girdiğim son kaydın kişisel bilgiler ile adres bilgilerini okuyucu_bilgileri tablosuna eklemesini istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim...

Not: Veri tabanı çok yer kapladığından Adana dışındaki illerin verilerini tablolardan sildim.
.zip adres.zip (Dosya Boyutu: 251,42 KB | İndirme Sayısı: 15)
mk70, 18-02-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Örneği İnceleyiniz Lütfen.
.rar ililce(life).rar (Dosya Boyutu: 137,29 KB | İndirme Sayısı: 14)
Çözüldü #3
(05/07/2011, 16:21)mk70 yazdı: Selamlar,
Ben Form1 e girdiğim son kaydın kişisel bilgiler ile adres bilgilerini okuyucu_bilgileri tablosuna eklemesini istiyorum.

Eklediğiniz buton, kayıt ekle değil, "kaydet" butonu olmalı idi. Bu arada il-ilçe kayıtları tabloya doğru yazdırılmıyor.. Sanırım alıntı yaptığınız veritabanını silerken hata olmuş olabilir.

Ben de bir ek ilave ettim. İnceleyin, başka sorununuz olursa yine bakarız.
.rar ililce_aobendes.rar (Dosya Boyutu: 154,29 KB | İndirme Sayısı: 16)
İlmiyle amel etmeyen hoca bülbül gibi ötse de kargayla bir tut.
Çözüldü #4
Sayın lifeexciting,
İlginiz için teşekkür ederim. Ancak okuyucu_bilgileri tablosundaki ADRES alanı boş kalıyor. Ben tam olarak Form1 de oluşturulan ADRES alanının okuyucu_bilgileri tablosundaki ADRES alanına yazdırılmasını istiyorum...
Sayın aobendes,
Gönderdiğiniz örnekte ode kuyucu_bilgileri tablosundaki ADRES alanı boş kalıyor. Ben tam olarak Form1 de oluşturulan ADRES alanının okuyucu_bilgileri tablosundaki ADRES alanına yazdırılmasını istiyorum...
Teşekkürler.
Son Düzenleme: 05/07/2011, 16:59, Düzenleyen: mk70.
Çözüldü #5
Alıntı:Sayın lifeexciting,
İlginiz için teşekkür ederim. Ancak okuyucu_bilgileri tablosundaki ADRES alanı boş kalıyor. Ben tam olarak Form1 de oluşturulan ADRES alanının okuyucu_bilgileri tablosundaki ADRES alanına yazdırılmasını istiyorum...

Ekteki uygulamayı inceleyiniz.

.rar ililce_life.rar (Dosya Boyutu: 152,45 KB | İndirme Sayısı: 22)
Çözüldü #6
Sayın sledgab,
Tekrar tekrar teşekkür ederim. İstediğim gibi olmuş.

Kolaylıklar dilerim

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task