Skip to main content

AccessTr.neT

kullanıcı grubu eklemek

kullanıcı grubu eklemek

Çözüldü #1
Merhaba,
Personel Takip çalışmamı yavaş yavaş bitirmeye çalışıyorum ve şimdi çalışmama kullanıcı grupları ve şifre eklemek istiyorum.
Biraz baktığım kadarıyla kullanıcılara bilgi girme, silme, düzenleme v.s gibi izinler veriliyor.
Ben bunların yanısıra kullanıcılar arasında bazılarının önemli formlara ve raporlara ulaşmasını engellemek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirm.
oguzgon, 05-01-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Herhangi bir formun açılması sırasında bu kontrolü yapabilirsiniz. Eğer o kulllanıcı bu formu açmaya yetkili değilse uyarı mesajı verirsiniz.

İki tabloya ihtiyacınız olur. Birincisi kullanıcılar diğeri yetkiler tablosu. Bire çok olacak şekilde ilişkilendirme yaparsınız. Yetkiler tablosunda form adı ve açıp açamayacağı kaydedilir. Formun açılışında da Dlookup komutu ile kontrol ettirebilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Sayın oguzgon,

Eğer yanlış anlamadıysam kullanıcılara yekili ve sınırlı kullanıcı özelliklri vermek istiyorsunuz. Size ekte kullanıcı yetkisine göre raporları açabilir ya da açamaz şekilde basit bir örnek ekliyorum. Admin için özellikleri YONETIM formunuzun açıldığında olayından ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca güvenlik açısından verileriniz içerisindeki kişilere ait TC kimlik ve telefon bilgilerini sildim yani belki gerçek veri olmayabilir ama her ihtimale karşın silmeyi uygun buldum.
Yekili ve Kullanıcı için parolayı 1 olarak ayarladım siz Tablo kullaniciyetki içerisinden kendinize göre ayarlayınız.
.rar Yeni PERSONEL TAKİP.rar (Dosya Boyutu: 1,33 MB | İndirme Sayısı: 28)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task