Skip to main content

AccessTr.neT

Popups takvim ve hesap makinası uygulama sorunu

Popups takvim ve hesap makinası uygulama sorunu

Çözüldü #1
Cvp: Takvim, Hesap Makinası (Popups) Uygulaması (Alıntı)
Private Sub Ctltxttarih_DblClick(Cancel As Integer)
Dim blRet As Boolean
Dim dtStart As Date, dtEnd As Date

dtStart = Nz(Me.txttarih.Value, 0)
dtEnd = 0

blRet = ShowMonthCalendar(mc, dtStart, dtEnd)
If blRet = True Then
Me.txttarih = dtStart
Else
MsgBox "Tarih seçmediniz!!! Lütfen kontrol edin...", vbOKOnly, "Tarih seçmediniz..."
End If

End Sub

blRet = ShowMonthCalendar(mc, dtStart, dtEnd) kodunda debug yaptığımda mc kodunda hata veriyor "byref argument type mismatch "hatası veriyor bir türlü uygulayamadım hatayı nasıl düzeltirim yardımcı olurmusunuz
Daha Çok Çalışmam Lazım Çooook !!!!
Çözüldü #2
Sayın karam, bu bir örnek mi yoksa soru mu? Anlayamadım.. Örneklere eklemişsiniz ama sonunda bir yardım isteği de var.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
ShowMonthCalendar(mc, dtStart, dtEnd)
Show monthcalender fonksiyonunu da yazarsanız bakabiliriz ancak.

Sorun oraa gönderdiğiniz değişkenlerden birinin tipinin uymaması
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes

Çözüldü #4
Kusura bakmayın Biraz önce Adsl'im Kesildi Hattan Düştüm bu nedenle çözüm cevabım gecikti .Bu Bir Örnekten alıp Uyarlama yapmak istediğimde bu hatayı veriyordu ancak nasıl oldu anlamadım şimdi düzeldi halbuki ben bu hata için iki gündür uyraşıyordum.

Şu anda yuygulama mükemmel çalışıyor ancak şöyle bir yardım isteyebilirmiyim

Bir form üzerinde farklı yerlerde tarih bilgisinin girilmesi gerekiyor ve ben Yukadaki tarih hücresine göre açılış ayarını yapıyorum. veçok iyi çift tıkladığınızda o hücreye yakın olarak açlıyor. ama aynı formun aşağısında bulunan başka bir tarih alanına çift tıkladığımda takvim ilk ayar yaptığım hücre yanında açılıyor .

1-Bunları çift tıkladığımız hücreye yakın açtırabiliyormuyuz ?

resim ilave edeceğim
.rar 2 buton.rar (Dosya Boyutu: 30,33 KB | İndirme Sayısı: 50)
Çözüldü #5
ayrı bir calender yapmayı dene , örneğin Calender2 olsun bu şekilde yapabilirsin
Çözüldü #6
(27/12/2008, 23:04)C*E*L*O*Y*C*E yazdı: ayrı bir calender yapmayı dene , örneğin Calender2 olsun bu şekilde yapabilirsin

Aynı Form Üzerinde 36 yerde takvim uygulaması var ama anladım yardımın için çok teşekür ediyorum çok çok teşekürler

konu çözülmüştür ellerine sağlık

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task