Skip to main content

AccessTr.neT

Silinen Kodlar?!

Silinen Kodlar?!

Çözüldü #1
Herkese Merhabalar,
Access 2007 üzerinde hazırladığım bir program ile firma, personel ve müşteri cari hesaplarını takip ediyorum. Tüm veriler ve raporlar Vba kodları ile işleniyor ve çalışıyor. Ancak zaman zaman program açıldığında Vba kodları silinmiş olarak geliyor. Her seferinde tabloları örnek bir back-up dosyası üzerine kopyalayarak çalışmaya devam ediyorum. Bunun sebebi ve çözümü için öneri getirebilecek birisine müteşekkir olacağım.

Saygılar.
Çözüldü #2
VBA kodları silinmesine şu şekilde rastladım. Programda hata sonucu kırılan yapı bizi Vba ya gönderiyor. Vba da Reset yapmadan kod yazınca formu kapatınca, kaydetmeyince vs. yazdığımız düzeltmeler silinmiş oluyor.

Sizin yaşadığınız problem programdaki tüm Vba kodlarının silinmesi ise ortada farklı ve ciddi bir durum var demektir. Kullandığınız/kurduğunuz ofis programının dosyalarında bir arıza olmuş olabilir. Yeni indirilmiş temiz bir Office paketini yeni formatlanmış bir makineye kurup o şekilde deneyin.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Evet, benim yaşadığım sorun tüm Vba kodlarının silinmesi. Yani formlarda, raporlarda, modüllerdeki tüm kodlar yok oluyor. Hali hazırda stok-kasa-cari hesap entegrasyonu üzerinde çalıştığım bir üst versiyonunu yazdığım programı bu problem yüzünden güvenip kimseye sunamıyorum. Ancak bu sorunu daha önce de yaşadım. Makineme format atıp yeniden kurduğum Office de aynı sorunu yaşatıyor maalesef. Lakin bu silinme sürekli olmuyor. Bazen 1-2 ay sorunsuz çalışıyor ve sonra bir sabah bütün kodlar silinmiş oluyor.
Son Düzenleme: 08/06/2011, 12:45, Düzenleyen: oltaci.
Çözüldü #4
Benim sorunum tek değilmiş. Access 2007 ile bu tarz sorunlar yaşanabiliyormuş. Konu ile ilgili detaylı bir forum tartışması buldum. İlgilenenlerin işine yarayabilir diye linkini veriyorum.

The Amazing disappearing Vba codes
Çözüldü #5
Paylaşım için teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task